Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sven Zwo - zvířecí Casanova v akci

  12:00aktualizováno  6. června 2004 1:05
Máte rádi ovečky a lehkou herní erotiku? A kvalitní zábavu na dlouho, za kterou nemusíte platit? Pokud byla Vaše odpověď na předchozí otázky ANO, pak se Vám bude určitě líbit nový herní výtvor německé firmy Phenomedia AG.

Sven 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Sven 2Máte rádi ovečky? Lehkou herní erotiku? A kvalitní zábavu na dlouho, za kterou nemusíte platit půl druhého tisíce? Pokud byla Vaše odpověď na předchozí otázky ANO, pak se Vám bude určitě líbit nový herní výtvor firmy Phenomedia AG, kde si stejně jako v předešlém díle této pěkné hry zahrajete ovčího Cassanovu, který velmi rád „obšťastňuje“ ovčí dívky a slečny všeho druhu. To vše v pěkné grafice s doprovodem líbivé hudby.

Ale vezměme to pěkně popořadě. Hned po spuštění hry se dostaneme do základního menu, které je k mé neradosti v němčině, která pro nás, počítačové angličtináře, není zrovna ideální. Ale vzhledem k původu autorů je to pochopitelné a nám nezbývá než se s tím smířit. Koneckonců, zase takový problém to není a na kvalitě hry to nijak neubírá. Zde v menu máme možnost začít novou hru kliknutím na „START“, porovnat dosažené body v tabulce „HIGHSCORES“ nebo nahlédnout do herní pomoci „HILFE“. Nechybí samozřejmě ani „EXIT“- možná byste to nečekali, ale tímhle tlačítkem opouštíte celou hru. Celý výběr v menu podbarvuje velmi líbivá hudba, která ve mně evokovala příjemnou náladu a optimismus.

Sven 2Při spuštění samotné hry máte na výběr ze tří možností (v placené verzi je jich o mnoho více). V té první se spíš seznámíte s celou hrou – takový tutoriál, ostatní dvě možnosti už jsou plnohodnotná dvě kola rozdělená na několik podlevelů. Úkol je jasný – vy – hnědý, neposedný a sexuchtivý beránek Sven musíte v co nejkratším limitu „uspokojit“ všechny bílé ovčí slečinky na obrazovce. Svena ovládáte šipkami a v okamžiku, kdy se dostanete k ovci zahájíte mezerníkem samotný „akt lásky“. Pozor – k ovci musíte vždy přijít zezadu! Někdy jsou ovšem případy, kdy některá stojí nešikovně u vody nebo u keříku. Pak nezbývá než

na ni zapískat (také mezerníkem) a ona se hned otočí do správné polohy a vy můžete pokračovat. Je neuvěřitelné, kolik Sven zvládá poloh – zřejmě pilný student Kamasutry. Během hraní jsem jich zaregistroval minimálně 15. Někdy to bere natolik zhurta, že na něm nevinná, nic nečekající ovečka jenom lítá sem a tam, nebo si vezme na pomoc i  sado-maso bičík. Zkrátka a dobře, je to velmi zkušený milovník.

Sven 2Během hraní se také mění ovečkám jejich nálada, znázorněná počasím. Na začátku je nade všemi jasné sluníčko – takovou ovečku „zmáknete“ hned. Postupem času se stává ze sluníčka zataženo a to už vám bude trvat o něco déle, ale nejhorší je absolutní sexuální nechuť. Ta je výstižně nahrazena bouřkou s blesky – taková ovce vás nejdříve pořádně nakopne přímo mezi zadní pár nohou a tím také ubere 10 drahocenných vteřin. Teprve potom můžete „práci“ dokončit.

Celé vaše snažení vám také znemožňuje nerudný pastevec, který, když vás dožene, vám hned ukáže, čí jsou ovce. Tím vás mimo jiné zbaví velmi cenného života. Naštěstí, pokud narazí na pohozenou láhev lahodného moku, stává se z něj neškodné batole, ale to jen na chvíli. V dalších levelech k němu přibude jeho věrný pes a nakonec i jeho rozmazlená (pravděpodobně) vnučka. Při každém setkání s těmito „škůdci“ ztrácíte jeden život. Pokud ztratíte všechny, hra končí. Účinnou obranou proti nim je používání kaluží, které fungují jako teleport.

Sven 2V jednotlivých levelech je také umístěna spousta předmětů, které vám škodí nebo naopak pomáhají. Třeba raketa vám přidá na rychlosti, dáreček přidá 5 vteřin, jedovaté houby způsobí nesnesitelný zápach, který ovečky zrovna nevítají. Podobných předmětů je tu více a je jen na vás, abyste je všechny vyzkoušeli. Můj nejoblíbenější je mimozemský artefakt – takový kus něčeho zeleného připomínající kaktus – zkuste a uvidíte. Další zajímavostí je, že jakmile vám dojde čas, hra nekončí, ale přiletí UFO a začne krást vaše objekty lásky a tím samozřejmě i body – když jsme u bodování tak vězte, že body se sčítají na konci každého kola a hodnotí se čas, který vám zbyl, počet uspokojených ovcí a počet životů s nimiž jste zakončili level + body nahráté během samotné hry.

Závěrem je třeba říct, že Sven Zwo je opravdu vydařená hra s výbornou, roztomilou grafikou, super zvuky a hudbou, perfektním nápadem a především s vynikající hratelností. Bavila mě a bude bavit i vás. Doufám, že už stahujete!


Autor:


Témata: Raketa, UFO

Nejčtenější

Po nesprávné odpovědi v Baldi's Basics dostanete pravítkem přes prsty

Baldi's Basics

Noční můra může mít mnoho podob. Někoho děsí tmavá monstra, dalšího uzavřené prostory a pak jsou tací, které málem...

Writer's Block je úžasný příběh o zničující závisti

Writer’s Block

Pro spisovatele je nejhorší, když nemůže psát. Hlavní hrdina této krásné adventury je přesvědčený, že má nepřekonatelný...Další z rubriky

Při prohře se v geniální hře Inch by Inch stanete mravencem

Inch by Inch

Originálních her je pramálo a když je nějaká navíc i docela vtipná, je to takový malý velký svátek. V případě Inch by...

Po nesprávné odpovědi v Baldi's Basics dostanete pravítkem přes prsty

Baldi's Basics

Noční můra může mít mnoho podob. Někoho děsí tmavá monstra, dalšího uzavřené prostory a pak jsou tací, které málem...

Ztroskotání ve skvělé Alluvium bude víc, než dramatické

Alluvium

Zapomeňte na klidné tropické prostředí opuštěného ostrova. V této skvělé adventuře s kompletním namluvením a...Najdete na iDNES.cz