Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svett – míchané drinky a pořádná diskotéka

  12:00aktualizováno  16. února 9:28
V této povedené a svižné hříčce se budete muset v roli barmana postarat o obsluhu návštěvníků v baru a zároveň pouštět zpoza mixážního pultu svižnou taneční hudbu. Dokážete uspokojit všechny náročné zákazníky?
60

Svett

Platforma: Freeware
Výrobce: E-game

Stáhnout

SvettNení tomu tak dávno, co jsme vám na Plných Hrách představili reklamní hříčku Oettinger, kde jste v roli barmana točili ostošest pivo a posílali je po baru žíznivým zákazníkům. Dnešní hra je jí tematicky velmi blízká. Není se ani čemu divit, vždyť také pochází od stejného výrobce E-games. Tito švédští vývojáři ještě před pár roky vyráběli freewarovky jako slepice ve velkochovu vajíčka. Dnes již má svá nejlepší léta za sebou a na stránkách nás přivítá jen pěkně starý nápis o připravovaných novinkách. Naštěstí v jejich archívu je stále dostatečná zásoba desítek drobných hříček. Autoři jako v případě Phenomedia AG vsadili na jednoduchost a zábavnost: to vše se jim podařilo namíchat i do Svett. Opět se ujmete role barmana, který je ještě zaměstnanější než jeho kolega v Oettingeru. Podnik, ve kterém pracuje, je totiž hojně navštěvovaný, a tak není divu, že se musí pěkně otáčet. Spokojení zákazníci se ale rádi vrací a navíc ještě přitáhnou své známé. Navíc vám ještě onemocněl D.J., takže kromě povinností za barem musíte obsluhovat také mixážní pult, aby návštěvníci na parketu ze sebe důkladně „vypotili“ nadbytečný alkohol.

SvettCelá hra běží v okně a je lépe ji tak ponechat. Jednak ji lépe skryjete před nadřízeným za „důležitý“ pracovní dokument, jednak po roztažení na celou obrazovku jsou textury rozmazané a nepříliš detailní. Svett se odehrává v jedné místnosti, kam se dostanete ihned po spuštění. K dispozici je vám jen velmi omezené menu, ve kterém si např. můžete vypnout zvuky. Hrací plocha je tvořena tanečním parketem, dlouhým barem, zásobárnou drinků a mixážním pultem pro pouštění hudby. Pohyb barmana připomíná starou dobrou ruskou automatovku „Lovci pokladů“, ve které jste se jako potápěč po jednotlivých pozicích proplétali mezi chapadly chobotnce k vytouženém pokladu. I zde je několik nadefinovaných pozic: bedna pro pouštění hudby, druhá se zásobárnou správně vychlazených drinků a několik pro obsluhování zákazníků u baru. K ovládání vám tak stačí jen šipky a mezerník ke spouštění akcí. 

Vaším hlavním úkolem je sesbírat co nejvíce bodů. Ty se bohužel posílají jen do tabulky přes internet po registraci na stránkách výrobce a nemají vlastníoff-line verzi. Svett Čas od času se posunete do dalšího kola, které se od toho předchozího liší jen dalším návalem zákazníků. Hra končí v okamžiku, kdy se po několika promarněných životech upracujete k smrti. Vaším úkolem je rozdávat nápoje žíznivým návštěvníkům na baru, v bublině se zobrazuje, kolik drinků postačí k uhašení jejich žízně. Mezitím musíte odskakovat za pult a pouštět hudbu lidem na parketu a doplňovat zásoby lahví. Za chvilku je z toho hezký kolotoč a návštěvníci začnou zemdlívat nedostatkem alkoholu nebo nudou na parketu, o čemž vás informuje blikají lahvička či výhružná lebka. Pokud takového zákazníka ani po tomto varování neobsloužíte, přijdete o jeden životů.

Svett je oproti Oettingeru o dost rychlejší a vyžaduje neustálou pozornost. Hra je za to velmi svižná. Po grafické stránce je hezky vyvedená, postavičky projevují emoce, hezky tancují a vše je hodně reálně a zábavné dohromady. I přes svou návykovost se však po čase omrzí a jde jen o zábavu na několik desítek minut. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 59 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Najdete na iDNES.cz