Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sweet Legend – cukr, firebally a mravenci

  12:00aktualizováno  12:41
Hladomor to není sranda. Mravenci o tom vědí své. Celou jejich kolonii by nejspíš čekala jistá záhuba, nebýt jedné legendy o zapomenutém balení cukru a vás – hráče, jenž se zhostí švarného Ripa a povede jej na jeho výpravě za spásou mraveniště.
40

Sweet Legend

Platforma: Freeware
Výrobce: Neonair

Stáhnout

Sweet Legend Rukopis Neonairu je rozpoznatelný díky několika prostým, leč typickým znakům. Vše co vyjde pod hlavičku tohoto spolku oplývá buď ujetým příběhem, nepochopitelnou „fyzikou“, anebo mravenci, jež metají plameny. Sweet Legend splňuje všechny tři ze zmíněných stigmat, ale netroufám si tvrdit, že by to bylo zvlášť dobře. Hra patří k jednomu z vůbec prvních titulů Neonairu a je to na ní bohužel vidět. 

Ještě první akt, kdy se svým mravenečkem hopsáte po židlích, stolech, lampách a jiném vybavení domu, slibuje příjemnou oddechovou zábavu. Vizuální stránka hry je v těch momentech sice dřevácká, ovšem sympatická a hlavně poutává. Celkový styl ve mne dokonce vyvolal staré vzpomínky na kazetové variace hry Tom and Jerry a mé srdce jihlo. S přechodem do venkovního levelu se však hra z velkých ploch židlí a stolů začala orientovat na typické plošiny nevysvětlitelně levitující ve vzduchu a s každým dalším aktem to bylo horší.. Nepopírám, že paleta světů nebyla pestrá, ale nápaditý gamedesign se jednoduše nepodařilo udržet dlouho a ani stále se opakující mezihra s plácáním much nedokázala zábavnost titulu oživit. Obohacení postavy mravence o superskok sice nabídlo zase kus nového, žel bůh si však s touto dovedností nedovedl dvakrát poradit program.

Sweet Legend Když už jsme u toho, technické zpracování se v případě této prvotiny neobávám nazvat skutečně ostudným. Pomineme-li grafiku, která, byť má své kouzlo, je upřímně řečeno dost hrozná, nedosahuje ani hudební doprovod dostatečných kvalit, jimiž by úroveň zpracování pozvedl. Nad audiovizualizací titulu by ale ještě šlo mávnout rukou, nad polofunkčností programu už ne. Do třetího aktu se situace dá zvládnout a člověk na moc bugů ani nenarazí (nepočítají-li se mezi ně, pavouci a jiné stvůry, jež vám v průběhu hrou ubírají zdraví.) Se zdvojnásobením výšky skoku se však situace stane neúnosnou. To, že po pádu do propasti lze dále posouvat levelem a dostat se tak na jeho konec je už samo o sobě dost špatné, možnost vyskočit nahoru z obrazu a přeskakovat tak stěny, jež by měly být nezdolatelné je však katastrofou. Jistě chápete jak touto nevychytaností tratí hratelnost a byť se hráč může chovat čestně a nezneužívat nedůvtipnosti autorů, takové kiksy jsou jednoduše ostudné. Nebudu se ale už dále babrat ve vodách zpracování a přejdu k závěru.

Pomineme-li první akt, Sweet Legend nenabízí nic navíc proti masivní většině plošinovek, ba co hůř a činí tak v mnohem horším provedení. Nezlobte se tedy na slabých 4/10. Hra to není vyloženě špatná, celkem vzato však za moc nestojí. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz