Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Switcher - chytlavý logický rychlík

  12:00aktualizováno  8:22
V jednoduchosti je síla, o čemž by mohl autor Switchera do sytosti vyprávět. Jednoduchý koncept, ještě jednodušší zpracování přeci jen poskytne zábavu na dobrých několik desítek minut. Nevěříte?
60

Switcher

Platforma: Freeware
Výrobce: Georgi Games

Stáhnout

Slimy Pete Singles BarShodou okolností jsem pouze před několika málo dny našla brouzdáním jedním archivem flashových her minihříčku, která jakoby z oka vypadla právě Switcherovi. Ačkoliv byla zabalena podstatně líbivější grafikou, konceptově se jednalo o zcela to samé, což dává tušit že Switcher zase natolik originálním kouskem nebude.

Úkol, který na vás čeká je jednoduchý jako příslovečná facka, ovšem bez občasného přemýšlení, rychlého a správného rozhodování se prostě neobejdete. Switcher je rozčleněn do několika levelů. KaSlimy Pete Singles Barždý z nich se odehrává na jedné jediné obrazovce posázené několika zpravidla šedými prvky s nějakým tím znakem. Ty budou pro vás určující. Nebudete s nimi hýbat ani je nijak přestavovat. Jediné co můžete ovládat je malá červená kulička.

Ta vždy začíná na pevně daném místě a jejím úkolem je dostat se do šedobílého políčka, po čemž level končí a vy se přesunujete dále. Jediná cesta ale vede přes ony šedé kostičky sloužící jako takové ostrůvky. Směrodatné jsou symboly na nich uvedené. Kupříkladu šlápnete-li na šipečku, kostička pod vámi okamžitě zmizí a vy se vydáváte automaticky směrem, ktSlimy Pete Singles Barerým předtím ukazovala a již nemůžete svůj záměr změnit. Jedinou možností, kdy budete moct volit nad nacházejícím směrem je chvíle, kdy se ocitnete na ostrůvku beze znaku. Ten po vašem opuštění ani nezmizí, tudíž se můžete klidně vrátit.

Zádrhelů se ve Switcheru nachází hned několik. První a asi nejzásadnější je omezující časový limit nastavený na pouhou jednu minutu, přičemž ani v případě, že vyletíte z herní plochy nebo narazíte do černé kostky, což obojí znamená restart levelu, se nedočkáte nových 60ti sekund a poté co prostě vyprší, musíte začínat od začátku. A to úplně. Po několika podobných koncích, kdy budete po páté řešit od začátku stále ty stejné levely vás s největší pravděpodobností přestane hra bavit a je to rozhodně škoda. Nebýt nuceného řešení již dávno vyřešeného, mohl být ze Switchera minimálně sedmičkový titul. Takto si díky svým technickým a hratelnostním nedostatkům prostě více než šestku nezaslouží a je to rozhodně škoda - potenciál by hra totiž měla.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz