Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SWIV Decimation – rozstřílejte vše na cucky!

  12:00aktualizováno  18. srpna 1:23
Simulátorů bojových letadýlek je mnoho, avšak my vám přinášíme další, ve kterém musíte splnit jen jeden „netradiční“ úkol. Zničit vše, co vám stojí v cestě. Jde o velmi povedený titul a přehlédnout byste jej určitě neměli, už jen kvůli možnosti vyzkoušet si vše ve dvou…
80

SWIV : Decimation

Platforma: Freeware
Výrobce: Ayden

Stáhnout

SWIV Decimation Tentokrát není třeba popisovat děj, neboť SWIV Decimation žádný nemá. Jak už bylo zmíněno, je vaším primárním cílem vše zničit a pokud možno z toho vyváznout živý. Nápis Game Over vám oddalují až 3 životy a přijít o jeden z nich není pro hráče absentujíc postřeh žádný problém, takže si dávejte velkého majzla, chcete-li se dostat někam dál. SWIV bohužel není roztříděn do jednotlivých misí, nýbrž obsahuje jen jednu velmi dlouhou mapu, která ovšem není navždy stejná. Po nějaké době se prostředí samozřejmě vystřídají, ale nejenom prostředí. Začne rázně přituhovat, což znamená jediné: silnější věže nebo výskyt nadzvukových letounů. Ze začátku máte úplně stupidní zbraň, se kterou naštěstí nebudete válčit navždy. Později přijde samopal a v dalších fázích hry mnohem silnější a zábavnější zbraně.

SWIV Decimation Po několika minutách hraní se možná budete divit co všechno na vás autoři nastražili. Do vzdušných jednotek řadíme několik typů letounů, helikoptér a nadzvukových strojů. Na zemi vás budou chtít zastavit hlavně tanky, ale ony strážné věže s plamenomety, kulomety nebo raketomety také moc nepodceňujte, avšak hlavní specialitkou jsou samozřejmě nepříjemní velcí bossové.

Možná si někteří právě říkáte… Proč bych se měl o tuto další bláznivou střílečku zajímat? Hned ze tří důvodů. Za prvé je na hře bezpochyby vynikající její atmosféra, kterou podkresluje akční hudba a celkem realistické zvuky. Za druhé si hru užijí i vlastníci slabších strojů díky její dynamičnosti a za třetí je tu úplně nejlepší hraní ve dvou lidech, takže to mezi hráči vypadá po pár minutách hraní zhruba takto:

SWIV Decimation Sakra 8 helikoptér vlevo, ty jsou tvoje, já si beru ty tanky a kulomety nalevo. Další helikoptéry, pozor na ten plamenomet dole! Bože vlak. Neboj se, do něj narazit nemůžeme, ale bacha na ty stroje za ním, které se právě samy z ničeho nic vykopaly ze země. Zatím je to v pohodě, akorát vidím bosse, který právě vypálil navádějící rakety! Pokus se je navést na samotného bosse. Bohužel to nejde kamaráde, oni jím prolétávají. To je celkem škoda, bylo by dobré, kdyby to šlo. Zničil jsem ho a koukám, že letíme do nové oblasti. Co to má být? Vypadá to na sprchu nadzvukových letounů. Jeden mě dostal a už mám jen jeden život! A co to před námi je teď?! Jenom nějaká obrovská děla, bum bum bum! Pomóc! Tak nás dostali, ale to nevadí, jedeme znovu.

Zhruba takhle se můžete při hraní SWIV Decimation bavit, takže jak vše zakončit? Vřele hru doporučit nebo zatratit a už jí nikdy nespustit? Druhá možnost by mě vážně ani ve snu nenapadla, tudíž mohu tento titul jedině vřele doporučit už jen díky nadprůměrné atmosféře, dynamičnosti a absenci ledajakých zásadních chyb. Přibrzdit vás může akorát oněch 8 MB, takže jestliže hře prominete vy vlastníci dial-upu zhruba 30 minut stahování, tak vám mohu garantovat, že si s kamarády budete užívat spoustu zábavy, proto doporučuji ten čas obětovat. ;-)


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

65 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 29 čtenářů

Témata: Raketa, Vlak

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz