Sydney Treads the Catwalk - tak trochu podivná show

  12:00aktualizováno  11. února 11:09
S humorem jde všechno lépe. O tom by mohl vykládat tak trochu netradiční protagonista jedné televizní show, která právě hrozí rychlým zavřením. Pomozte tomu zabránit.
70

Sydney Treads the Catwalk

Platforma: Freeware
Výrobce: Ivan Dixon

Stáhnout

Sydney Treads the CatwalkPříznivci scény kolem programu Adventure Game Studio jsou již dost možná s postavou veselého Sydneyho seznámeni. Sydney Treads the Catwalk totiž není jeho herní premiérou, poprvé se vyskytl v povedeném kousku jménem Sydney Finds Employment a jak ukazuje toto pokračování, rozhodně bylo nač navazovat. Jen pro upřesnění – Sydney není žádný obyčejný človíček, je to muž ve středních letech s dosti podivným vkusem v oblékání. Navzdory svému nepříjemnému zápachu, kterého si všimne každý kolemjdoucí si zasloužil svůj vlastní televizní program. Ten je laděn tak trochu podivným způsobem, jak vás přesvědčSydney Treads the Catwalkí ukázka na samotném začátku intra. Není se tedy co divit, že si Sydneyho pozve na kobereček šéf s cílem probrat aktuální sledovanost. Ta totiž zcela neodpovídá jeho představám a Sydney má poslední možnost, jak s touto situací něco provést. Jeho hlavní konkurent se ukázala být módní přehlídka, na níž se také sám vydá – pokud totiž situaci s vaší pomocí dosti elegantně nevyřeší, ocitne se lidově řečeno na dlažbě.

A tak se vydáváte do akce, což znamená cestování po řadě 2D lokací, které spojuje jedna mapa města. I když se zdá být poměrně rozlehlá (jak můžete vidět na jednom z okolních obrázků) opak je pravdou a zpSydney Treads the Catwalkřístupněno vám bude vždy jen několik z obrovského výběru budov, což je možná trochu škoda. Kupříkladu na samotném začátku to vedle studia bude i předváděcí hala módní přehlídky. V osobu případech (a samozřejmě i v několika dalších) si jistě povšimnete charakteristické grafiky. Ta jasně vypovídá o tom, kde autoři čerpali inspiraci – legendární Sierra a její nezapomenutelné kousky se nesmazatelně zapsaly i do tohoto freeware projektu a autorům to nelze mít rozhodně za zlé. Ba právě naopak, takto alespoň hru zatraktivnili pro skupinku hráčů, jež Sierru vždy obdivovali – a věřím že takových je stále dostatek.

Další z částí hry, které je třeba pochválit, jsou rozhovory a především humor v nich obsažený. Jeho drobné střípky najdete i v grafických částech hry, kdy například narazíte na dvojici dosti podivně vypadajících hlídačů, kteří navíc svůj vzhled komentují s lehkostí a vtipem. Jediným výrazným plusem může být snad jen obtížnost puzzlů. Hru bych tedy rozhodně nedoporučila úplným začátečníkům, kteří se mohou v konceptu velice rychle ztratit a stejně se neprobojují ani ze začátku hry.

 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

65 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Najdete na iDNES.cz