Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sylph Wind - zábavná vesmírná akce

  12:00aktualizováno  7:35
Vesmírná raketa je připravena k vašemu vzlétnutí. Vybaveni nevyčerpatelnými zásobami projektilů se vydáváte vstříc obzvláště lstivým nepřátelským letounům, před jejichž střelami mnohdy není úniku.
70

Sylph Wind

Platforma: Freeware
Výrobce: Pie Slice! Productions

Stáhnout

Sylph WindDo kvalitními projekty doslova nabité zahraniční herní soutěže se svým herním projektem přispěli také Pie Slice! Productions. Ne zrovna známý nezávislý tým však měl očividně problémy stihnout omezující termín a tak jediné, co byl schopen vyprodukovat je zajímavá střílečka v nefinální verzi. Abyste se nezačali bránit tomu polotovaru, co vám nabízíme, je třeba podotknout, že ač není projekt dokončen, je plně hratelný a vypadá daleko lépe, než řada plnohodnotných freeware titulů. 

Mnohé čtenáře možná odradí, že je Sylph Wind top-down střílečkou a ničím navíc. Příliš mnoho invence sSylph Winde v herním konceptu tvůrci nedopustili, místo toho se orientovali na grafickou stránku, která je mimochodem vynikající. Herní obrazovka je téměř bez ustání plná nepřátelských lodí a desítek až stovek pohybujících se projektilů, mezi nimiž budete nuceni kličkovat.

Proti klasickému frenetickému konceptu se autoři rozhodli chránit jen jednou jedinou cestou a sice že zakázali držení klávesy se střelbou a s tím spojený neustálý proud projektilů. A tak budete muset do „Z“ bez ustání tlouct, abyste se proti nepřátelským náletům dokázali správně ubránit. Ty Sylph Windpřicházejí téměř každou sekundu, znamenají přílet přesně uspořádané skupiny lodí, které zpravidla patří ke stejnému druhu. Sylph Wind je ale stále hrou dosti rychlou, kdy se vám na obrazovce během několika sekund vystřídá ohromný počet nepřátelských letounů. Řada z nich totiž spolu se svou skupinkou přiletí a v momentě, kdy je téměř okamžitě nezasáhnete, zase vezmou nohy na ramena. Předtím ale samozřejmě všichni naráz vaším směrem vypustí mnohdy i neskutečně hustý roj projektilů, před ním můžete snáze uhýbat díky naprogramovanému manévru, který je k nalezení na klávese X. Pro získání většího počtu bodů se nabízí v manuálu popsaný „scratch“ spočívající v nebezpečném manévru v blízkosti nepřátelské lodě, což vám přinese potřebné bodíky.

Škoda, že tvůrci nestihli Sylph Wind dotáhnout do konce. Takto bez menu a s pouhým jedním levelem a bossem působí tak trochu chudě, nehledě na to, že je třeba pořádně drazit výsledné hodnocení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz