Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sylvester & Tweety – honička bez konce

  12:00aktualizováno  12. června 3:08
Určitě znáte slavnou dvojici z kreslených seriálů Tom and Jerry, která si dokázala získat srdce nejednoho mladého klučiny a dokonce i starších z jiných generací. Sylvester & Tweety byl vymyšlen na úplně stejném základě, akorát kocour se jmenuje Sylvester a k večeři chce nevinného ptáčka.

Sylvester & Tweety

Platforma: Freeware
Výrobce: Grey Olltwit

Stáhnout

Sylvester & Tweety

Většina z nás skalních pařanů není tak stará a zažila i dobu televizní mánie, která již dnes postupně, ale přece upadá a nahrazuje ji svět počítačů. Právě proto by si mohl pamatovat na kdysi velice sledované filmy s veleúspěšnou dvojicí Tom a Jerry. Velice podobnou novější hrou na úplně stejném principu je Sylvester & Tweety, kde se tentokrát opět jinému kocourovi sbíhají sliny na sendvič a rád by ho s malým žlutým ptáčkem Tweetym uvnitř. Toť je asi celý děj, kterým by hra mohla být uvedena, protože opravdu žádný jiný příběh neexistuje - tedy alespoň není ve hře nijak popsán, takže to nechejme radši takto :-).

Ve hře se kupodivu nevžijete do role nevinného ptáčka, ale převléknete se do kůže kocouří a onoho ptáka prostě musíte chytit - to je celý úkol, drapnout ho a udělat si praženici (tedy Sylvester aspoň vždy mele o sendvičích, ale myslím, že na tomto faktu opravdu nijak zvlášť nezáleží).

Takže hned po spuštění hry se objevíte v obrazovce, která vám ukazuje loga hry a oba dva jejich hrdiny, potom se již pouhým stisknutím libovolného tlačítka dostáváte do hry. Ukáže se klapka, kde je zobrazeno, jaký je to pokus, kde se odehrává a dalších pár podrobností, a poté, co klapne, tak se hra dostává do plného proudu. Vy jako kocour Sylvester pelášíte ohromnou rychlostí přes ulici, pořád je vás vidět na levé straně a na pravé zběsile ulétává ta žlutá potvůrka (nemyslím Pikachu, ale Tweetyho), která se vám marně snaží uletět. Při Sylvester & Tweetysvém běhu se ale setkáváte s mnoha různými předměty, které by mohly váš plán, jak Tweetyho dostat, dost znatelně pozměnit. Mezi ně patří třeba sloupy elektrického vedení, lampy, patníky vodovodů, postele, skříně či obrovští psi.

Ono totiž když se setkáte s tím enormně velkým bulldogem na ulici, tak doslova vyskočíte z kůže, o lampu se přerazíte, až z vás létají jiskry, o postel se skoro rozpůlíte, takže abyste se těmto negativním vlivům vyhnuli, musíte si to mastit obzvláště velkou rychlostí a hlavně dobře zatáčet, jinak to se zásobou vašich životů bude vypadat dost bledě. Ze začátku jich máte osm, což se může zdát jako relativně velké číslo, ale sami poznáte, že si hra rychle vybere to, co vám na začátku dala do vínku, navíc nikde není možnost, jak si nějaký kocouří život vybojovat. Vše se odehrává pouze na ulici, jiné prostředí v celé hře není, což mě celkem naštvalo, protože zábava by se jen znásobila, nedostatek možností rozhodně není dobrou vizitkou. Kolik levelů hra přesně má, to opravdu nevím, protože s postupujícími levely se obtížnost zvyšuje nevídanou rychlostí, a pak už pádíte tak rychle, že nestačíte skoro ani zatáčet a jste pak svěřeni pouze péči paní náhody. Do dalšího levelu se dostanete tím, že dohoníte onoho ulétávajícího ptáčka, ale budete se muset posílit dopingem – kočičím masem, na které natrefíte na cestě. Po konzumaci tohoto super žrádla se vaše rychlost zvýší, pouze však na určitou dobu, která by vám ale měla stačit pro to, abyste Tweetyho krapet dohnali. Pak ho chytíte, jenže když si ho už skoro vaříte, tak vás klepne babka po hlavě a je konec s myšlenkou na dobrou svačinu - budete se muset honit znovu.

Sylvester & Tweety

Jedním z dalších kritérií hodnocení jsou body. Body dostáváte za to, když sežerete ono psí žrádlo, které se válí různě po zemi. V prvních levelech se jedná spíše o menší počty, ale s přibývající obtížností dostáváte samozřejmě víc. Ovládání hry je jinak jednoduché, vystačíte si jenom se šipkami, kterými se vyhýbáte předmětům, nic jiného kupodivu potřebovat nebudete. Instalačka má něco kolem symbolického megabajtu, což snad v dnešní době nebude problémem pro žádného z nás. Jinak setupy a vlastně celé menu se nachází v horní liště, hra je totiž standardně spuštěna ve windowsáckém okně.

Grafika hry je celkem obstojná, kreslená stejným způsobem jak onen seriál, podle kterého je vytvořena. Hratelnost je vynikající, alespoň podle mého názoru, já mám totiž často problém s tím, že u hry nevydržím moc dlouho, ale tato gameska mě dost zaujala. Zvuky a hudba jsou pěkné a realistické, s přibývající rychlostí hry se mění i hudba, je rychlá a navíc skvěle doplňuje atmosféru. Prostě tuhle hru bych vám doporučoval - zábava na několik hodin je zaručena, na požádání vydám i záruční list.

Autor:


Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

SOUTĚŽ: Vyhrajte naší redakcí otestovaný výkonný a tichý vysavač PURE D9
SOUTĚŽ: Vyhrajte naší redakcí otestovaný výkonný a tichý vysavač PURE D9

Prach, drobky, chuchvalce vlasů všude po bytě – zažíváme to všechny. Dennodenně svádíme boj se šňůrou, špatným ovládáním a především hlukem. Nepořádek vítězí. Tomu je díky vysavači Pure D9 od Electroluxu konec!Najdete na iDNES.cz