Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sync Simple – na plný plyn

aktualizováno 
Držte si klobouky, v téhle tunelové arkádě totiž brzdu nenajdete.
70

Sync Simple

Platforma: Freeware
Výrobce: Xeronix Works

  • Požitek z rychlosti
  • Snadné, ale zábavné
  • Nic více...

Stáhnout

sync_01Hry, a obecně všechny mediální produkty, se musejí hodnotit ve své kategorii. Nebudeme přece míchat jablka s hruškami. A tak zatímco podle mého skromného mínění nebyly Gun Girl 2 či třeba Forbidden Saga ve své kategorii stovek arkád a RPG ničím až tak výjimečným, hromobyčejná tunelová střílečka Sync Simple si připisuje skoro stejné hodnocení, protože tunelových stříleček je zkrátka nedostatek. Přitom tahle hra, ač primitivní jako Forrest Gumpů, poskytuje další cennou lekci jak s několika hýbajícími se barvami vytvořit famózně strhující zážitek.

V Sync Simple ovládáte stíhačku, která letí dlouhým rovným tunelem a střílí oponenty. To je, prosím pěkně, celý obsah hry. Zpočátku nepřátelé jenom pasivně létají a maximálně do vás narazí, později už začnou palbu obětovat. Každé kolo je třeba sundat jich určitý počet, přičemž k tomu všemu ještě můžete sbírat jednoduché bonusy. Možná se ptáte, proč tedy hru hodnotit tak vysoko? (přičemž konkurence přiklepla ještě o dvacet procent více)

sync_02Vtip je v tom, že se to celé odehrává v rychlosti na těsně hranici ovladatelnosti. Hráčův stroj se nezastavitelně řítí kupředu a to jediné, co lze dělat, je uhýbat a střílet. Hbité reflexy jsou nutností a adrenalin, naplavovaný pocitem z rychlosti, se rázem stává ceněným spoluhráčem. Ač bych bleskové tempo neocenil ve strategii nebo klasické hopsačce, na echt snadnou hratelnost Sync Simple sedí jako zadnice na hrnec.

Blitzkrieg hráčova stroje by ale nepůsobil tak mocně, nebýt kvalitního vizuálu. S pouhými několika barvami může někdo slovo "vizuál" považovat za přehnané. Ale právě v rychlosti se měnící textury tunelu dokazují, že k navození závodní atmosféry stačí pouze úzké prostředí a rychle kmitající "detaily" v herním prostředí. Opojný požitek z rychlosti je navozen primitivním trikem z počátku éry animovaného filmu.

sync_03Pokud by nyní Sync Simple stanovil nějakou módu a jednoduchých tunelových stříleček by razantně přibylo, rozhodně by úměrně k jejich počtu také klesalo jejich hodnocení. V současné neutuchající ofenzivě arkád a RPG je ale snadný a zábavný Sync Simple vítaným zpestřením herního jídelníčku.
Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

41 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz