Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Synchro – dej si pozor kam skáčeš!

  12:00aktualizováno  1:31
V dnešní hře nabývá pojem arkádové skákání skutečně nových rozměrů. A tím vůbec nemyslím fakt, že celá tato hra je v 3D! Jestli máte rádi originální, jednoduché a přitom velice zábavné arkády, je Synchro hrou přesně pro Vás.
80

Synchro

Platforma: Freeware
Výrobce: Auralei

Stáhnout

SynchroJestli přemýšlíte nad tím, proč nese tato hra právě název Synchro, pak vězte že ani já jsem na to nemohl přijít. Stačilo však pár minut hraní a hned mi bylo vše jasné. Náplní celé hry totiž není nic jiného než skákání – a Vaše skoky musíte opravdu dobře načasovat, čili synchronizovat. K dispozici máme spoustu úrovní, které se liší nejen designem a barevným provedením, ale také obtížností. Pro začátek vřele doporučuji vyzkoušet level nejjednodušší, tedy tréninkový. Objevíte se v jakémsi zvláštním světě, který je tvořen kostičkami a plošinami, jenž jsou různě roztroušeny všude kolem. Někde v dáli je také vytoužený cíl, kam se musíte bezpodmínečně dostat. Sotva to však svedete na první pokus, protože naučit se ovládat bělostného panáčka není vůbec jednoduché. Musíte správně odhadnout délku skoku a v případě pokročilejších levelů, kde se plošiny i hýbou, je také nutné zvolit správný směr. Jinak Vám plošina uteče pod nohama a Vy se zřítíte do propasti, což vyústí v nevyhnutelné opakování úrovně.

SynchroVýhodou je, že si můžete kdykoliv vyzkoušet pokročilejší úrovně, aniž by jste měli hotové ty předešlé. Tak se tedy podívejme jaké nástrahy a triky si na nás autoři ještě vymysleli. Velmi zajímavým levelem je například Rainbow Snake. Zde je sice jasné kudy vede cesta k cíli, ale není úplně jednoduché se po ní vydat. Klikatí se jako had a jednotlivé části cesty se zvedají a zase klesají. Vtip je v tom, že když na nějakou plošinku skočíte, přestane se hýbat. Po plošinkách také cestuje „červená smrt“. To se kostky zbarví do červena a nesmí se na ně stoupat, pokud tak přesto učiníte, zemřete. Velmi se mi líbil také level Dive In. Je velmi jednoduché ho dokončit, ale dosáhnout v něm vysoké skóre už je složitější. Myšlenka je jako obvykle jednoduchá - spočívá v tom, že začínáte velmi vysoko a plošinky jsou pořád níž a niž, směřují totiž k cíli který se nachází hluboko pod Vámi. Celou úroveň lze dokončit jediným velkým skokem do hlubin, manévrováním ve vzduchu pak dosáhnete toho, že přistanete v cíli. Ovšem nečekejte pak žádné body, protože ty se udělují za skoky a komba. Ano slyšíte dobře, komba. Vyrobíte-li nějaký pěkný trik (a to tak že ihned po doskoku se odrazíte znova), budete odměněni nejen pěknou animací panáčka, ale také tučným bodovým ohodnocením. Jen opravdoví mistři budou schopni dokončit celý level v jednom obrovském kombu! Synchro Levelů je zde spousta a tak Vás tahle hra vůbec neomrzí tak rychle, jak se může zdát, každý si jistě najde svůj oblíbený level ve kterém bude excelovat.

Synchro má jednoduché ovládání, vystačíte si se šipkami pro pohyb, klávesou Z pro skákání a Enterem pro potvrzování voleb v Menu. Grafické zpracování je na vynikající úrovni, občas jsou levely sice trošku nepřehledné, ale přesto velmi barevné a líbivé. Také hudba je špičková, rytmická a chytlavá, přesně se hodí do téhle rychlé arkádové hopsačky. Ke všemu si panáček do rytmu také tancuje :-). Co říci na závěr? Kdo si tuhle skvělou hru nechá ujít, přijde o královskou porci zábavy a stráví pauzu na oběd v prázdné jídelně, protože všichni ostatní budou u počítačů překonávat rekordy v arkádové hopsačce jménem Synchro. Příjemnou zábavu!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz