Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

T 32k – Zabijáci všech zemí, spojte se!

  1:30aktualizováno  7:35
Zabijáci všech zemí spojte se! V dnešní čtyřiatřiceti kilobajtové gamesce, kde děla grafika pouhých 6 kB naleznete ideální podmínky pro skvělou pařbu. Že se tomu nedá uvěřit? Ale je to tak! Honem, na co ještě čekáte?

T 32k - Zabijáci všech zemí, spojte se!

Platforma: Freeware
Výrobce: Game Competition Mekka Symposium 2000

Stáhnout

Komerční i freewarové hry jsou poslední dobou čím dál více rozvitější a propracovanější. Mají složitou a stále se měnící grafiku, hratelnost jde stále nahoru. Říká se, že hry jsou více zábavnější. Jenže ve skutečnosti je to jen blud, protože někomu ke spokojenosti stačí takřka třicetikilobajtová hra. Že nevěříte? Nedivím se vám. Většina z vás si asi bude myslet, že se zase bude jednat o nějaký logický shit. Omyl, super akční hra od Game Competition Mekka Symposium 2000 je tady!

T 32kKdyž jsem spouštěl hru poprvé, musím se přiznat, že se mnou dost cloumala nejistota. Nevěděl jsem totiž, co od hry můžu očekávat. Na jednom ze zahraničních serverů, odkud jsem hru stavoval, nebyl žádný popis a jeden rozmazaný obrázek mi nic moc nenapověděl. Ale poté, co se přede mnou objevila uvítací obrazovka mi bylo jasné, že něco moc špatného to nebude. Hlavní obrazovka, která je umístěná víceméně místo menu, setupu a intra vám prakticky nic kromě loga a jména hry neukáže, ale díky ní se dozvíte, že pouhým jedním stiskem klávesy CTRL budete ve hře. Takže jdeme na to?

Najednou se tedy objevíte v prvním kole. Graficky je sestaveno velice prostě, ale bál jsem se, že to bude ještě mnohem horší. Vy se ocitáte v roli pancířem oplácaného bojovníka podobného těm ze známých televizních pořadů. V rukou držíte zbraň velmi podobnou samopalu, ale pokud z ní vystřelíte, tak zjistíte, že náboje jsou úplně jiné a pravděpodobně také několikanásobně ničivější. Nejdřív střílíte jediný náboj, který jde jenom rovně. Tím moc věcí nesvedete a nepřátelé jsou ve výhodě, ale po chvíli se vám určitě poštěstí a najdete bonus, který vám umožní střílet nejenom jednu střelu, ale rovnou tři a do více směrů. Těchto bonusů můžete najít později i více a pak sejmete snad všechno. Je dobré, že nejste omezeni náboji, takže se nemusíte nijak zdráhat a pálit stále. A věřte, že opravdu bude proti komu. Ze začátku vám budou za nepřátele pouze přerostlé můrky podobné netopýrům a zvláštní malý zelený potvůrky, ale postupně bude protivníků přibývat a různých obrněných šmejdů či robotů nebude nedostatek. Dost znepříjemňovat život vám bude také automatická střílející potvora, která vás bude neustále zaměřovat a ve velkých počtech zahlcovat spoustou nábojů.

T 32kTyto potvory vám usilují o život. Dejte si na ně dobrý pozor, protože nejste, co se týče životů, žádný boháč. Vlastníte totiž pouze jen tři. Aktuální stav svého zdraví vidíte v pravém dolním rohu. Život lze najít, ale moc se jich nevyskytuje, spíše najdete bonus, který vám zvedne stav energie. Ty jsou k nalezení celkem snadno.

Prostředí hry je, dá se říci, stále stejné. Kyprá hliněná zem cizí planety, protkaná občas nějakou tou rostlinou nebo visícím pletencem liány. Na některých místech budete muset doslova balancovat na kouscích půdy a využít všech svých zkušeností, například aby se vám podařilo přeskočit velkou jámu. Co mě potěšilo byla voda. Nečekal jsem totiž, že ve hře bude něco jiného a má domněnka, že grafika bude stále stejná selhala. Najednou jsem se totiž ocitl ve vodě. Zahrál jsem si na rybáře, sejmul několik rybek, posbíral diamanty a chvátal jsem pryč. Vaším úkolem je totiž nejenom přežít a dostat se co nejdále, ale hlavně posbírat diamanty, které jsou ukryty na různých zákoutích. Hra vás prostě nebude chtít pustit dále, dokud všechny v určitém úseku neposbíráte. Jinak score vám přidává hlavně zabíjení nepřátel. A pokud na tom budete bodově dobře, čeká vás odměna v podobě pěkného místa tabulky Hight score.

T 32kO grafice jsem se již zmiňoval. Je snad zázrak, že se vešla do pouho pouhých 6 kB. Kdyby se jednalo o několika megabajtovou hru, grafiku bych asi nechválil, ale tato výjimka si pochvalu zaslouží. Zbylých 26 kB tvoří hudba a efekty. Efekty na tom vůbec špatně nejsou a hudba také není špatná. Suma sumárum se tedy jedná o pěknou akční hru. Jestli se vám bude líbit nebo ne, to posoudit nedokáži, ale radím vám vyzkoušejte si jí. 34 kB a pár chvilek testování přece obětujete. Nebo ne?

Autor:


Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz