Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tajemství hradu Karachov – špionážní adventure

  12:00aktualizováno  10. září 2004 4:53
Adventura Tajemství hradu Karachov prošla nedávno radikálními změnami po stránce příběhu. Její scénář a technické provedení zhodnotí naše již druhé preview, které si tento český špionážní Myst rozhodně zaslouží.

Tajemství hradu Karachov

TAJEMSTVÍ HRADU KARACHOV
Autor: Reload Games
Vyjde: N/A
homepage
Většinou se na Plných hrách nepíše v rubrice preview dvakrát o jedné hře. U adventury Tajemství hradu Karachov však děláme výjimku, a to ze dvou důvodů. Prvním je nepopiratelná kvalita, jelikož na tento český Myst se těší všichni jen trochu adventure-pozitivní hráči jako na smilování, druhým pak radikální změny co se příběhu týče, kterými tento projekt prošel. A protože mít k dispozici kompletní scénář a nevyužít toho by byla věčná škoda, nabízíme v tomto druhém článku pohled na finální verzi příběhu této očekávané hry.

Tajný agent v akci
V hlavní roli už nebude záhadolog Josef Temný, nýbrž agent sovětských tajných služeb (vlastně Vojenské kontrarozvědky) Alexandr Černišev. Ten při poslední akci neměl štěstí. Smůla se mu lepila na paty tak, že jeho příběh málem skončil popravou na Rudém náměstí. Naštěstí měl dobrého přítele v nadřízeném plukovníkovi Sergeji Budinovi, který mu vyjednal ne přímou smrt, ale jen nasazení do obtížného a dost možná až sebevražedného úkolu. Nezbývá, než převzít od agenta Satazie Romanovny jeho zadání.

Tajemství hradu KarachovHans Coler a projekt Černé Slunce
Po vpádu Rudé armády na území Protektorátu Čechy a Morava rozvědka zjistila, že v okresním městě Karachov nacházejícím se v důlní oblasti existuje tajná laboratoř zbudovaná v podzemí starého hradu v srpnu 1941. Jejím velitelem byl jistý Hans Coler, člen projektu SS-E-IV s krycím názvem Černé Slunce, specialista na teoretickou fyziku a vynálezce tachyonového konvertoru, jenž se však několik dní před koncem války ztratil neznámo kam. Rozvědka měla samozřejmě podezření, že ho Američané zainteresovali do programu Paperclip. Tady její dřívější informace končily, nedávno však odhalila bývalého vysokého důstojníka SS a jednoho z vedoucích osobnosti projektu SS-C-IV.

Důkladný výslech prozradil pár zajímavých věcí ohledně Colerova zmizení. Coler nezmizel ,ale dostal speciální a nanejvýš utajovaný úkol, celý projekt byl zřízen pod záštitou Generála der Waffen-SS und SS-Obergruppenführer, jenž se snažil německou prohru ještě zvrátit jedním ničivým úderem a kdyby žádný z plánů nevyšel, chtěl použít Colerův utajovaný vynález a nepozorovaně pomocí něho zmizet z nebezpečné oblasti. Nakonec ale nedostal šanci se vrátit do protektorátu, a tak se musel ztratit někde na západě.

Colera nenašli ani Američané, a to důkladně prozkoumali 400 kilometrovou oblast. Je zde tedy možnost, že onen vynález opravdu funguje a nějakým způsobem mu pomohl k záchraně, Tajemství hradu Karachov nicméně nikdo neví, co to vlastně dělá. Je třeba to zjistit, vynález vyzkoušet a zajistit jeho využití dříve, než se k němu dostanou Spojené státy…

Cesta do budoucnosti
Příběh se dále dynamicky rozvíjí, agent s krycím jménem Josef Mareš přichází do městečka Karachova, prozkoumává hrad a zprovozňuje prapodivný Colerův stroj. Děj ho dále zavede i na mnohem výstřednější lokace, konkrétně kupříkladu do Teslových závodů, větrného města daleko v budoucnosti či na palubu vesmírné lodi ISS Von Braun, prozrazovat detaily by ale již bylo proti recenzentské etiketě velící nekazit hráči zážitek přílišným rozkecáváním se o pokročilých fázích příběhu.

Technická stránka věci
Po technické stránce na tom Karachov zůstává stejně skvěle, jako už tomu bylo v původní preview verzi. Hra je snímána pohledem z první osoby a atmosférou připomíná ponejvíce Myst. Statické, byť úchvatné lokace, atmosférické scenérie, k tomu pěkná hudba. Oproti původnímu návrhu však nabídne mnohem variabilnější a na pohled více strhující lokace, vzroste i jejich počet a též počet aktivních míst, předmětů a postav.

Zkrátka a dobře – ač Tajemství hradu Karachov prošlo poměrně radikálními změnami a chvílemi to s ním možná nevypadalo nejlépe, nyní se ukazuje, že místo v přehledu deseti nejočekávanějších českých freewarovek bylo jistojistě zasloužené a že nám Hollow a jeho tým Reload Games za pár měsíců naservírují parádní adventure zážitek.

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Rozhovor s Danielem Viktorinem

Rozhovor - Daniel Viktorin

O chystaných projektech, prodejích shareware her na našem trhu i nové online hře jsme si povídali s naším bývalým...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz