Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Takishawa is dead - zábavné a netradiční

aktualizováno 
Pátrání po Takishawowi je v podání této hry velmi zajímavým a netradičním zážitkem. Ponořte se do barevného království a pokuste se nikde nespadnou a dojít co nejdál.
75

Takishawa is dead

Platforma: Freeware
Výrobce: AndrewAP

  • originální pozadí a celkové zpracování
  • neustále opakování od začátku

Stáhnout

Takishawa is dead

Takishawa is deadAutor Takishawa is Dead! v úvodním threadu ke svému projektu se přiznává k tomu, že se jedná o jeho první experiment v oblasti 3D her. Kdo by čekal nějakou naprosto amatérskou záležitost, je na špatné cestě. Už to, že si projekt zasloužil recenzi na Plných Hrách svědčí o tom, že ač je to prvotina, musel něčím nadchnout.

A toto něco nebylo nic jiného, než obrovský smysl pro jedinečný styl zpracování. Už intro je takové netradiční. Někdo by mohl autorovi vyčítat, že se zmohl na statický výjev ze hry a několik strohých textově podaných vět ve spodní části, ve skutečnosti je poměrně zajímavým způsobem. Tak se také dovídáme o Takishawa is deadTakishawowi, kterého máme za úkol najít a to co nejrychleji to jde.

Ačkoliv úkol může vypadat jako velmi akční a Takishawa z tohoto popisu budí dojem obávaného zlořáda, kterému se postavíme. Ve skutečnosti se ale jedná „pouze“ o nadprůměrnou hopsačku, kde rozhodovat bude správný odhad a dobře vyvinutá schopnost předpovídání jevů následných. Ty totiž nebudou z obrazovky vždy tak docela znát a někdy se tedy budete muset s nimi nepříjemným způsobem seznámit, než s nimi budete do příště počítat. Tímto nemilým seznámením samozřejmě myslím smrt a nutnost začít zase pěkně od nuly, což není tak docela příjemné.

Většinu herního času se budete pohybovat s herním hrdinou po úzkých chodnících, Takishawa is deadkteré z obou stran oddělují propasti do neznáma. Jeden špatný krok tedy může automaticky znamenat propad, smrt a opětovný start od nuly, což je asi největší mínus hry. Procházet po desáté stejnou oblastí není žádný med a nervy určitě potečou. Na druhou stranu by jinak bylo dohrání Takishawa is Dead! příliš jednoduché. Kromě balancování na úzké cestičce bude nutné také přeskakovat mezery jako v jiných arkádách. Propad má stejný účinek, jako když z cesty šlápnete vedle – tedy okamžitý restart. Jinak budete potkávat NPC se kterými můžete lehce interagovat, nic více než tajemnou větu ale od nich nečekejte. Celá hra je rozsekaná do několika obrazovek, mezi kterými přecházíte vždy poté, co dorazíte k šipce, kde cesta jakoby končí. Místo toho jste teleportovaní do další oblasti a tak stále dokola, přičemž z některých míst vede cest hned několik.

Další zajímavou věcí na Takishawa is Dead je řešení grafického pozadí. Zde jsou do sebe zasazené kruhy měnících se barev a vše vypadá tak mysticky, že místy autora podezříváte, že jeho cílem bylo své hráče do jednoho zhypnotizovat. Přesto to lze připočítat projektu k dobru, už za tu originalitu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

14 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz