Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Taleban Attack – výlet do historie

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 1:31
Od hrůzného teroristického útoku na dnes již neexistující World Trade Center uplynuly dlouhé dva roky. Nicméně tato ožehavá událost je v myslích některých jedinců stále živá, a tak se jí nechávají inspirovat a tvoří na její náměty počítačové hry.
60

Taleban Attack

Platforma: Freeware
Výrobce: Brodaroda Software

Stáhnout

Taleban AttackOd italského týmu Brodaroda Software jsme na Plných Hrách měli všehovšudy pouze jedinou hru. Její název byl After Burner 3D a jednalo se o poměrně povedenou arkádovou leteckou akci. Ostatně pokud vás taková hra zajímá, není nic snazšího, než si přečíst naši recenzi a případně si tuto gamesku stáhnout. Ta dnešní se After Burneru 3D v mnoha ohledech podobá. Tak předně, opět usednete do kokpitu letadla a vzlétnete vysoko na oblohu a sem tam někoho sestřelíte. I když by její náplň mohla někoho pobuřovat, mějte na paměti, že se jedná jen o hru a pokud jste opravdu velkými moralisty, raději hned zavřete ono prohlížeče s tímto článkem, bude to tak lepší.

Taleban Attack si bere na mušku, ostatně jak z názvu asi mnohým z vás patrno, události, které se odehrály 11.9.2001 v New Yorku, kdy přívrženci teroristického hnutí Al Kajda unesli linková letadla s několika stovkami cestujících na palubě a poté spáchali sebevražedný atentát náletem na významné americké budovy. Taleban AttackMezi nimi se objevila i známá manhattanská Dvojčata, v jejichž prostorách se nacházelo World Trade Center. V dnešní hře máte hned dvě možnosti, na kterou ze stran se postavit – buďto na stranu „těch hodných“ reprezentovanou USA, nebo na stranu „těch zlých“, kterou zde zastupují teroristé Al Kajdy.

V závislosti na tom, jakou stranu zvolíte, se odvíjí cíl vaší hry. Začněme třeba u Američanů. Pokud si zvolíte, že budete hájit jejich barvy, usednete do bojové F-16 a spolu s ní se vydáte zničit letadlo nalétávajících teroristů. Úkol to nebude vůbec snadný, neboť nedisponujete žádným radarem ani ničím jiným, dle čehož by se dalo orientovat, takže musíte letět takříkajíc od oka. Mnohdy je to ale jako hledání jehly v kupce sena. Jakmile narazíte na unesená letadla, na nic nečekejte, rychle stiskněte spoušť kulometu, vyšlete nějakou tu naváděnou střelu, prostě je nějak anihilujte, než se jim povede WTC zničit. Jiná situace nastává v okamžiku, když hrajete za teroristy. Zde je pak vaším úkolem věc zcela opačná – narazit s letadlem do Dvojčat a poslat je k zemi. Taleban AttackVše budete mít ztíženo tím, že na vás v průběhu cesty budou nehorázným způsobem dotírat americké F-16 a v jednom kuse budete pod palbou jejich raket, kterým se musíte samozřejmě vyhýbat, jinak se vám letadlo brzy poškodí, stane se neovladatelným a vy půjdete k zemi. Abyste získali nějaké ty body a vaše skóre se zvýšilo, můžete do útočících stíhaček narážet.

Veškerá grafika ve hře je sice 3D, avšak vše je zpracováno takovým způsobem, že se na to nedá mnohdy ani koukat – textury jsou v nízkém rozlišení, často nenavazují, mraky vypadají vyloženě odporně a tak dále. Když se k tomu připočte nízká viditelnost, neboť kolem vás je něco, co připomíná hustou mlhu, není to moc dobré. Ale abych jen nehaněl, na druhou stranu musím vyzdvihnout hudbu, která doprovází váš let, protože jde o rychlou, melodickou a hlavně perfektně pasující metalovou skladbičku. Na adresu zpracování jsem možná byl v závěru poněkud kritický, ale nebojte se, s menším přivřením oka se dá tento „problém“ přehlédnout a vy se tak můžete dobře bavit u vcelku povedené, byť průměrné hry.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 63 čtenářů

Témata: Raketa, Stíhačka

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz