Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tales From The Minus Lab je nečekaná výprava do světa „za zrcadlem“

  20:32aktualizováno  20:32
Říkali jste si někdy, jaké je to asi být v kůži mravence? V této hře se po nehodě s podivným zařízením ocitáte v mikrosvětě, kde i ta nejobyčejnější věc může být smrtelně nebezpečná. Naštěstí však dokážete svou velikost kontrolovat a měnit se podle libosti.
95

Tales From The Minus Lab

Platforma: Freeware
Výrobce: Tales from the Minus Lab Team

  • výlet do nevšedního světa
  • zmenšování a zvětšování postavy
  • vícero cest k cíli, slušně dlouhá herní doba
  • fungující fyzika
  • dost neostrá, rozmazaná grafika
  • celkem často nevíte kam dál

Tales From The Minus Lab | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Tales From The Minus Lab

Vzpomínáte na část Alenky, kde hrdinka musela vypít lektvar, který ji zvětšil, aby dosáhla na klíč na stole, a pak další, který ji naopak zmenšil, aby se proplazila maličkými dveřmi? A teď si představte, že tuto schopnost kontrolujete vy a nic přitom pít nemusíte. Inu, zahrávat si s vědou, když nevíte, jak funguje, může mít občas fatální následky.

Tales From The Minus Lab

A v této hře nejste první ani jediný, kdo má problémy. Váš bratr totiž zmizel a vy máte takové neblahé tušení, že s tím má něco společného otcova laboratoř. Ten před časem zemřel a od té doby do zamčené místnosti plné podivných experimentů nikdo nevkročil. Tedy až na vašeho bratra. Je tak třeba vydat se po jeho stopách budou to stopy obzvláště malé.

Tales From The Minus Lab

Tales From The Minus Lab je originální logická hra viděná z vlastního pohledu, kde je vaším hlavním nepřítelem samotné prostředí laboratoře. Po použití jakéhosi zařízení jste se totiž smrskli na velikost malého trpaslíka, v případě hlavní hrdinky spíš trpaslice. Každý stůl, kniha nebo hrnek kávy je z této perspektivy najednou smrtelně nebezpečná překážka.

Tales From The Minus Lab

Jenže vy tuto schopnost dokážete kontrolovat. Můžete se libovolně morfovat do rozměrů půlcentimetrového mravence, nebo se zvětšit tak, že svou silou shodíte krabici cereálií na stole. A hádejte, na čem jsou v této hře založeny hádanky?

Zmenšujete se a procházíte mezi stěnami, případně pod kobercem, pak změníte velikost a použijete svou větší hmotnost jako závaží pro improvizovaný výtah. A tak dál a dál. Ve hře je mnoho tajných úkrytů a místností, jen je třeba hledat. K lepší orientaci v malém prostoru slouží futuristické brýle, které disponují několika druhy filtrů a jejich přepínání evokuje Predátorovu termovizi.

Tales From The Minus Lab

Tales From The Minus Lab je skvělá hra, kterou si kdokoliv s fantazií a chutí objevovat užije. Občas se možná zaseknete, protože v členitém terénu laboratoře je sem tam obtížné najít správný směr a navíc v několika momentech se cesta k cíli větví. Nejen to pak způsobuje, že u hry strávíte kolem pěkných třiceti minut.

Hru ve verzi pouze pro Windows můžete stahovat na této adrese.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

95 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 2 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz