Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tangramz! - trochu jiné puzzle

aktualizováno 
Naskládat jednoduché geometrické tvary do připravené formy, to přeci nezní tak obtížně. V praxi al nebude Tangramz! až tak primitivní záležitostí, jak by to mohlo zpočátku vypadat.
70

Tangramz!

Platforma: Freeware
Výrobce: Wellgames

  • barevné a zábavné
  • nutnost připojení k internetu

Stáhnout
TangramzTangramz! je žánrově logickou hrou, u níž se na druhou stranu příliš nezapotíte. Nejedná se o typ hry, kde budete nad jediným levelem sedět třeba i desítky minut. Důraz byl kladen spíše na zábavnost a to je myslím nutné hodnotit kladně.

Tangramz! je tedy projektem, který nás přenáší do barevného světa, kde se více než čehokoliv jiného dočkáme různých pravidelných geometrických tvarů. Ty ostatně budou hlavními objekty, se kterými budeme manipulovat. V praxi to tedy vypadá tak, že po spuštění hry se před vámi otevře okno s malým obrázkem, jež se ale zobrazuje pouze s tenkým obrysem. Jak je patrné, bylo by dobré ho vyplnit a k tomu právě slouží tyto geometrické tvary, pěkně poskládané na spodní liště. Těch je přesně napočítané množství tak, aby došlo k naprostému pokrytí celého obrázku. Ten je této akci také přizpůsoben, a proto na jeho okrajích většinou nespatříte zaoblený okraj a vše se drží v přesných rovných liniích.Tangramz

Stejně jako skládání puzzle, také Tangramz! má několik možných způsobů řešení a každý si bude muset najít ten svůj. Samozřejmě že se nejprve doslova nabízí začít zřejmými oblastmi a kostkami, které zabírají většinu plochy. Pokud je totiž umístíte na správné místo, okamžitě uvidíte odřezky, které ještě zbývá doplnit a do těch následně naskládáte zbylé části z výsledné mozaiky.

Upozornit je rozhodně nutné na fakt, že na spodní liště jsou kousky zmenšené tak, že všechny vypadají naprosto stejně. Ve skutečnosti jsou ale mezi jejich rozměry mnohdy i obrovské rozdíly, což ale poznáte až v momentě, kdy prvek z lišty Tangramzodeberete a myší jej pěkně přesunete nad herní plochu. Naštěstí nejste nijak penalizováni za špatné položení a díky volně manipulace myší není problém si prvek na zamýšlených pozicích přiložit a tím zjistit, zda zde skutečně pasuje podle vašich záměrů. Na druhou stranu jsou minimálně úvodní levely vypracovány tak, aby k žádným pochybnostem nedocházelo. Samozřejmě že projekt postupně nabírá na obtížnosti, nikterak markantní změny se ale nekonají, což je možná škoda. K Tangramz! je tedy nutné od začátku přistupovat jako k odreagovací hře na několik málo chvil.

Zmínit je nutné také vázanost hry na internet – bez připojení si ji totiž nezahrajete. Každý level je z internetu načítán, stejně jako je na druhou stranu možné ukládat své dobré výsledky. Má to zkrátka své pozitivní, ale i stinné stránky. Problém by to ale v době dobře dostupných stálých připojení neměl být problém.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz