Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tank - drtivé souboje

  12:00aktualizováno  18. června 1:01
Pokud si chcete na vlastní kůži vyzkoušet, jak se cítí řidič a střelec tanku v opravdovém boji, máte tady nabídnutou příležitost. Neváhejte proto a usedněte do tanku, miny, rakety a jiná nebezpečí je nutno zlikvidovat.

Tank

Platforma: Freeware
Výrobce: Martin Bérubé

Stáhnout

TankPřiznám se vám, že jsem si velice oblíbila hry z dílny známého francouzského autora freeware Martina Bérubé, jsou totiž nejen zajímavé, ale a to především, i dobře propracované. Tento autor si na svých pracích nechá skutečně velmi záležet, i jeho náměty nepostrádají originalitu, což v tomto případě je obzvláště pozoruhodné, neboť her na téma „tanky“ jsem již odehrála desítky. Žádná z nich mne však tak nezaujala, jako tato od výše jmenovaného autora. Je vám v ní nabízeno tolik možností a hracích variant, že se to zdá vzhledem k objemu hry až neuvěřitelné. Samozřejmě, že už se mu hru nepodařilo obohatit o snad trochu chybějící zvukové efekty, hře by to očividně jen prospělo.

Po spuštění hry si můžete zvolit jazyk a to buďto angličtinu, nebo francouzštinu. Pro samotnou hru to nemá vcelku žádný význam, ale pokud si chcete prohlédnout HELP, pak si zvolte ten jazyk, který lépe ovládáte. Potom si můžete vybrat souboj pro Jednoho hráče, nebo hrát hru Červený proti Modrému anebo si navolit hru Team. Ocitnete se tak nejenom na jiných bitevních polích, ale i cíle soubojů v těchto různých variantách jsou různé. Zatímco v první variantě se musíte dostat k praporku na holi, abyste tak postoupili do dalších hracích kol, v jiných variantách hry pak soutěžíte o co největší počet dosažených bodů, přičemž prostředky, jak obojího dosáhnout, zůstávají stále stejné.

TankJakmile se ocitnete na bitevním poli, začněte ihned ničit střelbou světlejší kvádříky, tak si uvolníte cestu dopředu, ty tmavší ale zničit nelze. Střeliva máte neomezeně, s jeho nedostatkem tedy problémy mít nebudete. Uvolněným prostorem pak popojíždějte dál a likvidujte všechny raketky a pohyblivé nepřátele, dávejte si však pozor, ať vás nezasáhnou i oni, každá taková dobrá trefa vám totiž ubere na zdraví. Nepokoušejte se zmíněné překážky v cestě odstraňovat najížděním na ně, ani toto počínání vašemu tanku totiž nesvědčí, brzy byste skončili, váš tančík na to není přizpůsobený. Všechny potřebné údaje ke zdárnému průběhu hry máte po celou dobu souboje na liště nahoře.

Hra má velice jednoduché a snadné ovládání, takže nepovažuji za nutné to zde rozebírat, ostatně vše najdete i ve zmíněném HELP, které vám doporučuji si přečíst. Mnohé totiž tak snáze pochopíte, i když ve vybraném jazyce nejste právě nejsilnější v kramflecích. Pokud se pustíte do hry ve dvou hráčích, pak vězte, že pokud si chcete zajistit zaručené vítězství, je nejlépe ze všeho nejdříve si prostřílet cestu k tanku vašeho soupeře, vpadnout mu do zad a zlikvidovat ho. Postupem k němu nasbíráte dostatečné množství bodů, zničením tanku nějaký ten bonus navíc a můžete si vše zopakovat v dalším kole, získané body z předchozího vám samozřejmě zůstávají.

TankJak už jsem částečně zmínila na samém začátku, hra je po stránce grafiky až neobyčejně zdařilá. Sice se jedná o tradiční 2D provedení, což jí ale nic neubírá na kvalitě. Zvláště skvěle jsou zobrazeny efekty výbuchů po zasažení cíle. Je neobyčejně lehce a dobře ovladatelná, je vhodná jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Ti zkušenější se mohou vyžít v těch těžších variantách hry, nebo se pustit přímo do varianty TEAM, kde si lze zahrát FORTRES, nebo MINE FIELD, zvláště ta druhá jmenovaná je neobyčejně vydařená. Nečekejte sice od hry žádné zázraky, ale ve srovnání s ostatními hrami na toto téma se určitě zařadila mezi nimi do první řady, však se raději přesvědčíte sami, ne?

Autor:


Témata: Raketa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz