Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tankisti - tankový duel

  12:00aktualizováno  29. března 11:00
Říká vám něco název města Kursk? Ano, máte pravdu, zde byla svedená největší tanková bitva ve II. Světové válce, které se zúčastnily tisíce tanků. Jeden tankový souboj, ale v menším rozsahu, zde nabízíme.

Tankisti

Platforma: Freeware

Stáhnout

TankistiÚspěšný český autor Martin Souček, kterého jistě již mnozí znáte z některých jeho jiných her, zpracoval tuto hezkou a vtipnou "střílečku", které se vzhledem k její velikosti nedá skutečně nic vytknout. Zastřílet si z tanku bylo a vždy bude velkým snem nejen pánů kluků, ale i těch už trochu odrostlejších, protože vůně střelného prachu a ovládání mnohatunových monster se hned tak někomu jen nenabídne. Samozřejmě, že na rozdíl od účastníků slavných tankových bitev sedíte v teplíčku u vašeho PC, to však vůbec neznamená, že tento souboj bude zbaven všech napínavých prvků, i když o vlastní život přijít nemůžete. K zvýšení úrovně bojové taktiky přispívá i to, že válčit můžete i ve dvou proti skutečnému nepříteli.

Samozřejmě, že soupeřit s druhým tankem můžete i sami, každý ze dvou tanků má totiž svoje vlastní ovládání, ale to není to pravé ořechové. Proto si raději k počítači pozvěte sourozence nebo některého kamaráda a můžete začít, kdo s koho. Nejdříve si oba zvolte z deseti možností postavu a jméno tankisty, s kterým se chcete v souboji ztotožnit, potom už můžete začít. TankistiNa bojišti se nachází 68 zátarasů, mezi kterými se v průběhu válčení můžete pohybovat a to do všech světových stran. V pravém horním rohu a v levém dolním máte každý svoje odpočinkové a zásobovací depo, kde si můžete v průběhu boje doplnit palivo a tolik potřebné náboje, nábojů obdržíte na začátku 10, jakož i plnou nádrž benzinu.

Po stranách máte každý k dispozici svůj vlastní informační panel, kde jste seznamováni s celkovým počtem zničených tanků, ukazuje se i velikost poškození vlastního i nepřátelského stroje. Velmi důležité je neustále sledovat počet zbývajících nábojů a stav paliva v nádrži, pokud některý z těchto ukazatelů klesl na kritické množství, je nutné se co nejrychleji vrátit do depa a tam si doplnit vše potřebné. Pokud vám, nebo vašemu nepříteli dojde benzin nebo náboje, stává se zcela bezbranným terčem pro svého protivníka. Jakmile zničíte nepřítele, hra končí, zapíše se opravou počet zničených nepřátelských tanků a můžete se pustit do dalšího souboje.

Autor pamatoval v úvodním menu i na to, aby vás podrobně seznámil o způsobu ovládání vlastních bojových vozidel, takže nemusím tuto pasáž vysvětlovat. Hra je velmi lehce hratelná, ovládání vám nebude zcela určitě způsobovat žádné potíže. Grafika je zpracována rovněž originálně, bojiště přímo hýří rozličnými barvami. Samozřejmě, že chybí jakékoliv ozvučení, či doprovodná hudba, ale co byste také od takového drobečka s necelými 0.4 MB ještě chtěli? TankistiJinak se ovšem domnívám, že hra se autorovi vskutku vyvedla, je vidět, že ji promyslel do posledních detailů a vložil do její tvorby celou svoji duši. Jen málo v které hře tohoto rozsahu najdete tak propracované detaily, mám na mysli především to doplňování pohonných hmot.

Co tedy říci na závěr? Hra rozhodně stojí za stažení, přijdete si opravdu na své. Snad i velicí kritikové se rádi zúčastní tohoto tankového souboje a budou se mnou souhlasit, že neprohloupili. Přeji všem mnoho dobré zábavy a co největší počet trofejí v podobě zničených nepřátelských tanků, jejichž konečný počet spatříte na závěr při opuštění této hry, když se vám před tím ještě ukáže na bojišti předlouhé BUUUUUU…..M!!!


Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz