Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tanks Territory - jako za starých časů

  12:00aktualizováno  9:49
Ultimátní tanková bitva odehrávající se v několika rozličných prostředích, to bude náplní dnešní graficky přitažlivé akční hry. Podaří se vám bez úhony uhlídat malý radar, jež čelí intenzivnímu náporu nepřátelských jednotek.
80

Tanks Territory

Platforma: Freeware
Výrobce: Hikware

Stáhnout

Tanks TerritoryTanks Territory je dílem takřka profesionálního herního týmu, o čemž svědčí ostatně rozsah, vizuální a zvukové kvality tohoto jedinečného projektu. Ten je koncepčně jasnou kopií mnou oblíbené a nesmírně staré hry, kterou si vzhledem k časové prodlevě, která uplynula od posledního výskytu na mém harddisku (na případného zachránce, který mi název připomene v komentářích se nebudu rozhodně zlobit ;-).

Je tedy jasné, že Tanks Territory pro mě je srdeční záležitostí, hrou, díky níž jsem skvěle zavzpTanks Territoryomínala a navíc si užít perfektních moderních grafických efektů, jimiž je hra doslova prošpikována. I pro ty, kteří neznali předlohu se ale bude jednat o zajímavou a zábavmou záležitost.

Základ tvoří čtveřice různých prostředí, ze kterých je zpočátku odemknuto pouze jedno jediné, jehož jednotlivými levely se budete muset prokousat dříve, než vám bude dovolen přístup dále. První sérií levelů zavítáme do hustých a částečně neprostupných lesů, kde se na spodní části obrazovky nachází vaše základna respektive malý rada obehnaný kamennými bloky, přičemž právě toto místo máte za úkol ze všech sil bránit. To znamená likvidaci všech nepřátelských tanků, které se od první minuty právě zahájené mise snaží prodrat směrem k vám. Naštěstí to nebudou mít vůbec lehké, neboť stejné kamenné bloky stojí i jim v cestě a než se přes ně úspěšně dostanou, bude je to stát nejen čas ale i několik přesně vystřílenTanks Territoryých projektilů. Na každý level pak je určen přesný počet tanků, které se o proniknutí do vašeho území pokusí a ty všechny musíte zlikvidovat, teprve poté level končí úspěšně a vy se posunujete dále. Naopak neúspěchem vaše aktuální snažení skončí v momentě, kdy se protivníkům podaří prolomit bariéru kolem radaru a poničit jej natolik, že již nebude nadále použitelný.

K tomu ale nejspíše jen tak nedojde vzhledem k tomu, že umělá inteligence protivníků leckdy připomíná bezcílné bloudění slepých vojínů než plánovaný a taktizovaný útok. A tak než dorazí tank z druhé strany obrazovky až k vám, můžete jednoduše sledovat, jak chodí sem a tam stále stejnou uličkou, sem tam střelí do některého z bloků ale místo toho aby jeho destrukci dokončil prostě jenom odejde, vrátí se o kus zpátky, aby se posléze zase otočil, namířil si to směrem ke stěně a udělal do ní další díru svým projektilem. Po této stránce tvůrci možná tak trochu přestřelili a i když nechtěli nasadit příliš velkou obtížnost, mohli tanky zpracovat alespoň do té podoby, aby vypadaly částečně použitelně. I tak ale nelze Tanks Territory upřít pořádnou dávku grafických orgií a v nemenší míře rovněž skvělou hratelnost, která má své mouchy, celkově ovšem nezklame.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz