Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tarzan: Guardian Of Earth - haste hořící les

  12:00aktualizováno  5. října 9:29
Počítačových her o Tarzanovi bylo už ke spatření mnoho. Zpracovat však tento námět jako freeware, to tu snad ještě nebylo. Je ovšem nutné počítat s tím, že obsah této freeware je zcela odlišný od jeho románové předlohy. Tarzan zde vystupuje jako pilný hasič stromů, které jsou zapalovány blesky.

Tarzan

Platforma: Freeware
Výrobce: RT Soft

Stáhnout

Tarzan

Tato hra je opravdu velmi dobře a vkusně zpracována, jedná se o 3D hru se vskutku vynikajícím grafickým zpracováním, je vidět, že autor si dal velikou práci s propracováním těch nejpodrobnějších detailů. Je i velice dobře ozvučena, každé sebrání tolik pro vás potřebného nápoje je doprovázeno zvukovým efektem, ale zároveň i optickým znázorněním, zaprášením se od vašich nohou. Ovládání hry je také velmi jednoduché, pro pohyb vaší postavy nepotřebujete nic víc, než kurzorové klávesy, pro akci pravý Ctrl, nebo levou myš, do výšky skáčete kliknutím na mezerník. Snad jediné, co lze autorovi vytknout, je jakýsi klouzavý pohyb vámi ovládané postavy a snad i její poněkud podivný hranatý vzhled.

Jak jsem se už zmínila, je tato hra pojata ve velmi zajímavém provedení. V roli Tarzana budete pracovat jako hasič stromů, které začnou hořet zřejmě po zásahu bleskem. Jestli si myslíte, že je to záležitost zcela jednoduchá, tak si to zkuste sami, uvidíte, že jste se hluboce zmýlili. Nemáte totiž žádnou hasičskou výstroj ani výzbroj, jestlipak vás napadne, jak a čím máte vůbec hasit? Odpověď je jednoduchá, hasit můžete s odpuštěním jenom vlastním čůráním, nesmějte se, ani se neurážejte, opravdu je to tak. Kdo by ale vzal v sobě takové množství potřebné tekutiny, když blesky zapalují jeden strom za druhým? To je ovšem problém, který je nutno rychle a jednou pro vždy vyřešit.

Tarzan

Řešení je ovšem zcela prosté. Jak budete pobíhat od jednoho stromu ke druhému, budete nacházet při své cestě různé druhy nápojů, které musíte sebrat, abyste si vytvořili dostatečně potřebné množství vlastní hasící tekutiny. Nalezené nádoby s nápoji však neobsahují stejné obsahové množství tekutin a také jejich tvorba vaší hasící tekutiny není po jejich vypití objemově stejná. Blesky ale zapalují stromy tak rychle, že si nebudete mít čas vybírat, seberte tedy všechno, co naleznete nejdříve. Je tady ale ještě jeden problém, vaše tělesná hasící cisterna pojme jen určité omezené množství, takže si nemůžete nabrat do zásoby více, než kolik je její kapacita. Z toho vyplývá i nutnost při hašení tekutinou šetřit a zbytečně jí neplýtvat.

Po spuštění hry se vám objeví nabídka, kde si můžete přestavět ovládání postavičky Tarzana podle vlastních potřeb, můžete ovšem hru ihned spustit nebo z ní odejít. Pokud se rozhodnete pro hru, nabídnou se vám čtyři možnosti volby pro obtížnost hry. Dejte na mne, začněte hrát na tu nejlehčí obtížnost, i tak budete mít práce a běhání až nad hlavu a určitě se vám nepovede všechny stromy uhasit. Jakmile se tedy rozhodnete pro určitou obtížnost, objeví se vám vpravo nahoře opičák, který vás bude budit, neboť má strach z blížící se bouřky a z následných blesků, které mohou zapálit stromy v pralese. Samozřejmě ho ujistíte, že jste připraveni k ochraně pralesa, takže můžeme začít.

Tarzan

Cílem hry je uhasit co nejvíce stromů během časového limitu dvou minut. Tento časový limit je pro všechny nabízené obtížnosti stejný, mění se jen počet a rychlost blesky zapalovaných stromů. Po uběhnutí časového limitu hra končí a vám se ukáže rozhovor s opičákem, který vám odkomentuje vámi docílený výsledek v počtu uhašených stromů, věřte, že umí být pěkně ironický, když se vám moc nevedlo. Bohužel, všechny dialogy jsou v angličtině. A abych nezapomněla, v levém dolním rohu obrazovky máte ukazatel množství vaší hasící tekutiny, v pravém dolním rohu potom ukazatel ubíhajícího času. Nakonec ještě jedna rada, hru si můžete přepínat pomocí klávesy Tab do čtyř různých pohledů kamery. Přeji příjemnou zábavu.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz