Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Teeworlds - vynikající multiplayerová akce

aktualizováno 
Projektily svištící vám těsně kolem uší, možnost zachytit se řetězem a houpat se na něm jako tarzan a k tomu všemu zábavné zbraně a dobré animace. Hraní Teeworlds si prostě užijete.
91

Teeworlds

Platforma: Freeware
Výrobce: Magnus Auvinen

  • bezchybná grafika
  • velmi chytlavá hratelnost
  • několik multiplayer módů

Stáhnout
TeeworldsTak trochu Worms, tak trochu Soldat. V každém případě jde o chytlavou akční hru určenou ryze pro multiplayer. Ta je stále ve vývoji a ještě poměrně dlouhou dobu bude, proto vám předkládáme pouze z poloviny dokončenou verzi, která ale nabízí tolik zábavy, kolik ani mnohé dotažené projekty nenabízí. A to vše navíc hned na několika nejpoužívanějších systémech.

Jediné co tedy k hraní potřebujete je dostatečně rychlý počítač a podobně kvalitní internetové připojení. Obě podmínky jsou v tomto případě naprosto nezbytné, neboť se vám při nesplnění hra tak jako tak bude sekat, jen vždy z jiného důvodu. Po stažení hru zapnete a ona vám jako první vyplivne seznam internetových serverů, které se podle aktuálních dispozic zobrazí v přehledném seznamu pod sebou. Zakládat pochopitelně můžete nové, stejně jako se připojovat k již existujícím, to vše ale pouze v případě, že je hra odemknutá (tím lze vytvářet privátní souboje jen mezi Teeworldsuzavřenou skupinou kamarádů).

Na výběr pak je také z mnoha herních módů, které ale vesměs korespondují názvům známým z jiných multiplayerových akčních her. Samozřejmostí je tedy deathmatch aneb hra všech proti všem, což je asi nejjednodušší a pro začátečníky asi také nejjednodušší možnost jak si zahrát. Ovládání a způsob střelby dostanete snadno pod kůži a poté se můžete snadněji poprat s komplexnějšími módy jako je Team Deathmatch. To je vlastně to samé v bledě modrém, jen s tou obměnou, že tentokráte budeme bojovat ve dvou týmech. No a nejsložitější je Capture the Flag, což je hra také na týmy, ovšem každý tým má za úkol hlídat svojí vlajku a zároveň se pokoušet ukrást tu nepřátelskou.

Nyní ale přistupme k tomu, jak to celé vypadá. No jedním slovem perfektně. Grafika je velmi pěkně barevná, ručně kreTeeworldsslená a výborně rozanimovaná. To poznáte v momentě, kdy budete poskakovat s barevným hlavním hrdinou a pokoušet se zabíjet nepřátele. K tomu vystačí klávesy WASD v kombinaci s myší. Zde můžete kolečkem přepínat mezi jednotlivými zbraněmi a levým tlačítkem je přímo používat. Vedle střelných a výbušných kousků máte stále po ruce kupříkladu dřevěné kladívko. To má jasnou výhodu, že nepotřebuje náboje a zároveň je zbraní kontaktní a je tedy vhodný v momentě, kdy máte protivníka hned vedle sebe. Pravé tlačítko myši je vyhrazeno speciálnímu řetězu, který vystřelíte vzhůru a můžete se zachytit na stěně, což dává nové možnosti v oblasti pohybu po herních lokacích.

Co je ale na hře asi nejlepší, to je hratelnost. Vsází na velmi jednoduché principy, což se opět vyplácí. Zboku viděné prostředí je dostatečnou výzvou, každý level je naprostý unikát a hrát proti reálným protivníkům má své kouzlo v porovnání s umělou inteligencí. Pokud splňujete požadavky na počítač a dostatečně rychlé připojení, neváhejte ani na minutu a stahujte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

91 %

Hodnocení čtenářů

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 128 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz