Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Téma: Hurá do školy!

  12:00aktualizováno  8. září 7:52
Všichni žáci středních a základních škol mají již za sebou první školní týden po dvouměsíčním odpočinku. Dokud jste ještě čerství a odpočinutí z prosluněných parných dnů, je ten pravý čas podsunout vám několik zajímavých her se školní tématikou.

Hurá do školy! Možná právě tato fráze u vás doma zazněla v pondělí ráno, když jste vy či vaše ratolest nadšeně vybíhali ze dveří a hnali si to po dvouměsíční pauze zase zpátky do školních lavic. Daleko pravděpodobnější ale je, že nový školní rok na vaší tváři vykouzlil grimasy vypovídající o nechuti a špatné náladě. Ať už patříte do kterékoliv ze zmíněných kategorií, můžete si s chutí vyzkoušet několik her se školní tématikou, které vám mohou trochu zpříjemnit dny, kdy nejsou školní povinnosti ještě stále tolik tíživé.

Akčnější než obvykle
První kategorií her zabývajícíc se problematikou vzdělávání jsou ty, které pro všechny známý ústav zpodobňují v trochu jiných barvách. U School Wars se pak možná jedná o vizi budoucnosti v Amerických lokalitách, která se ale doufejme nikdy nesplní. Chodit po školním pozemku a bát se o holý život vzhledem k přítomnosti stejnobarevných gangů (žádný rasizmus – gangy jsou růžové, zelené ap.), které mezi sebou vedou neustálou válku, to není nic příjemného. Zase z trochu jiného soudku je jeden z nejlepších školních počinů prezentovaný na Plných Hrách – School Daze. V tom na sebe přilepíte nálepku rebela a obávaného postrachu všech učitelů. Ostatně jak jinak chcete označit člověka, jehož denní náplní je natropit co nejvíce nezbedností a hlavně se nenechat chytit.

Adventury na sto způsobů
Největší procento her zpracovaných na tématiku školy spadají do skupinky pomalu umírajících žánrů v čele s textovkami, v jejichž těsném závěsu jsou adventury. Jednou takovou je třeba i Saturday School, kde zůstanete v sobotu po škole a budete se muset z tohoto učitelského zajetí dostat do zadané doby. Když už je řeč o textovkách, je třeba na prvním místě zmínit alespoň jednoho zástupce jedné z nejoblíbenější české série. Řeč je o Fuckstory 2 s podtitulem Škola je kráva, který dává jasně najevo, jaký názor má autor na vzdělávání obecně. Podobného ražení je i The Madness at Secondary Technical School, nadšenecký projekt studentů jedné střední průmyslové školy.

Škola hrou
Hry mohou být i užitečný prostředek vzdělávání. I když to může znít jako otřepané klišé, mám pro vás alespoň dva kousky, které to dokazují. Zaměřeny pak jsou na jeden z nejneoblíbenějších předmětů školáků – matematiku. Jak MatheMagic tak i Math-a-Maze učí základní násobilku a jednoduché početní úkony pokaždé jinou, ale vždy zábavnou formou

Na závěr logicky vyvstává otázka – proč je škola tak nevděčné téma pro tvůrce her? Proč od ní raději dávají ruce pryč a tvoří hry na milionkrát viděná témata? Těžko říct, třeba se to časem změní. Já osobně vidím v bohatém tématu jako je škola nespočet doposud nezpracovaných nápadů. Kdo ví, třeba nás autoři v následujících měsících překvapí.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Největší herní klaďas Mario týrá zvířata, tvrdí jejich ochránci

Mario

Do videoher se kriticky pustila už i Americká organizace na ochranu zvířat PETA. Terčem kritiky se stalo nošení...

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz