Téma: Nestárnoucí Icy Tower

aktualizováno 
Icy Tower je jedna z nejlepších freewarových her vůbec, už jenom proto si zaslouží shrnující tematický článek u příležitosti vydání nové, graficky vylepšené, verze.
Icy TowerAčkoliv to někomu může přijít hodně zvláštní, podnětem k napsání tohoto tematického článku nebylo tradiční letní sucho, které se váže k hernímu průmyslu v letních měsících. Ano, nové hry se objevují s menší intenzitou, to ale nebránilo zkušenému zahraničnímu týmu FreeLunchDesign vytvořit novou verzi stále nezapomenutelné herní legendy jménem Icy Tower. Pokud jste o ní doposud neslyšeli, nejvyšší čas doplnit si vzdělání. V opačném případě vám článek poskytne informace o nedávných novinkách a také čerstvě vydané verzi s číselným označením 1.4.

Co je důvodem úspěchu Icy Tower
Před několika lety stejně jako dnes by se na samotném vrcholu žebříčku o nejlepší freeware hru dost možná stále zaslouženě hnízdila genialita jménem Icy Tower. Hra má přitom za sebou již mnoho let života a v herní terminologii jde o přestárlého dědečka, z ohlasů hráčů to ale spíše vypadá, že si stále drží status dámy v nejlepších letech.
Nápad vytvořit Icy Tower byl přitom tak jednoduchý. Autoři nechali vzniknout stylovou postavičku moderně oblečeného klučiny, Harolda. Na hlavu mu posadili čepici, rozkrok kalhot pověsili až někde ke kolenům a postavili ho do nekončící věže. Jeho cílem je tedy vyšplhat se co možná nejvýš a to za pomocí speciálních komb a jiných efektních skoků, které ho vynesou o několik schodů výše. Vy osobně budete jen Icy Towerotrocky mačkat mezerník až vám prst zatuhne a užívat si jednoduchost a přesto neskutečnou stylovost, která je Icy Toweru v každém případě vlastní.
Nových verzí bylo v dějinách Icy Toweru hned několik a tak jsme se dočkali dalších postav a mnoha vylepšení, díky kterým má Icy Tower své rezervované místo na mnoha počítačích celého světa.

Co přináší nová verze?
Verze vydaná na začátku června nese číselné označení 1.4. Novinek není zrovna málo a tak si vůbec poprvé můžeme vychutnat lehce vylepšenou grafickou stránku, na níž je stáří hry viditelné asi nejvíce. Pokud na vašem počítači hraje hru větší množství hráčů, jistě oceníte přidané profily. Pod těmi jsou samostatně ukládány statistiky a případné rekordy a ty je možné dále sdílet na internetu. Zajímavě zní i možnost vytvořit si vlastní postavičku přímo ve hře. Společně s novou verzí bylo vydáno i oficiální video, jehož shlédnutí doporučujeme.

Obrovská komunita fanoušků
Je až neuvěřitelné jak velké množství fanoušků se kolem projektu stále točí. A právě pro ně autoři vymýšlí stále nové vychytávky. S novou verzí 1.4. je spojeno i spuštění oficiální stránek hry na snadno zapamatovatelné adrese www.icytower.com, kde se Icy Towerjim prezentace nejen po grafické stránce opravdu povedla. Pokud jste fanoušky Icy Toweru a zároveň používáte Facebook, neváhejte a dejte všem svým známým o Icy Toweru vědět tím, že se přihlásíte jako fanoušek jimi vytvořené stránky. Mimo jiné zde můžete s členy komunity diskutovat, vyměňovat si videa a mnoho dalšího.
Další zajímavostí je přítomnost Icy Toweru na mobilních telefonech. Autoři si jsou moc dobře vědomi rozmachu těchto snadno přenosných zařízení, které jsou dnes již dostatečně výkonné pro hraní her, a tak vytvořili speciální mobilní verzi. Hratelnost a požitek sice nebude na malém monitoru a klávesnici tak kvalitní, jako na klasickém počítači, přesto neváhejte a hru si stáhněte (portovaná je na většinu nejrozšířenějších mobilních zařízení). Samozřejmě to už ale nebude zadarmo. Oficiální český prodejní kanál není na stránkách hry uvedený, hra se dá přesto za cenu pod 100 Kč zakoupit na portálu Sony Erricsson.

Několik důležitých linků na závěr
Oficiální stránky týmu FreeLunchDesign
Icy Tower 1.4. ke stažení
Oficiální stránka Icy Toweru
Mobilní hra k zakoupení
Fan stránka na Facebooku
Stránka týmu Free Lunch Design zde na Plných Hrách

Autor:

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Rozhovor s Danielem Viktorinem

Rozhovor - Daniel Viktorin

O chystaných projektech, prodejích shareware her na našem trhu i nové online hře jsme si povídali s naším bývalým...

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Dovahkiin

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...

Najdete na iDNES.cz