Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Temple of Tangram – hlavolam, který hlavu nezlomí

  10:53aktualizováno  10:53
Všem zapáleným milovníkům umění geometrie jsme dnes připravili dáreček – a pokud jim to příliš nemyslí, bude se jim líbit ještě mnohem více, než by čekali.
50

Temple of Tangram

Platforma: Freeware
Výrobce: Intermediaware

  • Skládáte skládačku
  • Nenáročná casual zábava
  • Zcela neinvenční, pro HC hráče nudné

Oficiálně shareware; freeware verze však nabízí 50 levelů

Stáhnout

Temple of Tangram

Temple of Tangram

Temple of Tangram

Koncept dnešní (pseudo)logické hry je paradoxně jednoduché vymyslet – vezměte jakoukoliv triviální činnost vašeho dne, trochu ji zamotejte a voilá, máte průměrnou logickou hru. Nevěříte? Tak si vemte třeba poslech hudby. Příjemná (většinou) aktivita, která by v prostředí hry byla realizována poznáváním not, slepováním jednotlivých tracků či samotným brnkáním. Takový Temple of Tangram si na paškál zase vzal jednoduché vystřihovánky základních geometických obrazců. Jenže triviální koncepty mohou zároveň mít i triviální hratelnost.

Jednoduchým popisným jazykem je Temple of Tangram hrou o vkládání geometrických obrazců do jiných geometických obrazců. Do černého profilu různě vkládáte trojúhelníky, kosočtverce a čtverce, to celé abyste dosáhli vyplnění profilu. Je nasnadě, že s postupem hry vám gameplay všemožně hází klacky pod nohy ve snaze generovat vyšší otáčky mozkových šroubů – přidává přebytečné předměty, nechává profily všemožné pohybovat nebo dílky prostě zneviditelní.

Temple of Tangram

Temple of Tangram

Výsledkem těchto machinací je komplikace vyplňování, vývojáři Temple of Tangram se ovšem ve svých snahách zabavit lehce přepočítali. Jakkoliv je totiž vkus subjektivní, už ani základní geometický koncept nedává hře příliš šťávy a ta spíše než komplexní indie titul připomíná flashovku. Než se ale objeví „obvzláštňující“ prvky, dá se u Tangramu ještě marnit svůj čas. Poté, co vám hra sama díly zčerná, naplno se odhalí nudnost celého konceptu připomínajícího to nejlepší z vystřihování během Výtvarné výchovy ZŠ.

Nikdo samozřejmě neočekává, že každá logická hra bude vypadat jako třeba Portal 2 (nebo Broken Dimensions). A tím nemyslím pouze grafickou stránku, u které Tangram také nemůže ničím překvapit. Je to naprostá absence invence a překvapení, které na hráče (ne)číhá.

Temple of Tangram

Temple of Tangram

Na druhou stranu, Temple of Tangram si nedával za cíl jakkoliv experimentovat s hratelností a pouze se snažil na pár desítek minut zabavit maminky v domácnosti a jiné casual hráče. Kvůli tomu si zaslouží hodnocení á la „nic proti ničemu“ – vejde a neuškodí, ale zároveň ani nic nezanechá.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

32 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz