Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Temporal - robot s vrtulkou

  12:00aktualizováno  11:42
Roztomilý robot s jezdícím pásem a vrtulkou na hlavě bude tím hlavním, co potkáte v propracované hře Temporal. Spadá mezi logické hry a nabízí zábavu na dlouhé hodiny díky 30ti propracovaným levelům.
90

Temporal

Platforma: Freeware
Výrobce: Oren Bartal

Stáhnout

TemporalZdařilým projektem vycházejícím ze zahraniční freeware scény se stal barevný a zajímavý Temporal, který nabízí snad vše podstatné, co by měla taková úspěšná freeware hra mít. Za prvé je to poměrně kvalitní příběh, který si v tomto případě nemusíte vychutnávat skrze dlouhé intro, které byste třeba ani do konce nedotáhli. Tvůrci zvolili strategii jinou a nutno dodat, že poměrně zdařilou. Informace do nás pumpují pomocí bublinek, tedy rozhovorů hlavní postavy s jakýmsi vnitřním hlasem a to navíc ve většině případů přímo během hraní, takže se vlastně nemusíme vůbec obtěžovat s tím, že byste to četli v momentě, kdy vás to zajímat vlastně ani nebude. Všechny tyto komentáře lze i elegantně a rychle přeskočit a Temporalpokračovat dále, v celkovém měřítku bych ale tuto věc zrovna nedoporučovala. Ono je těch textových komentářů přeci jen poměrně málo a v mnoha případech dokonce přicházejí s vtipnou pointou.

Nyní ale přistupme k samotnému jádru pudla, tedy ke koncepčním kvalitám celého projektu. Ten se asi nejvíce hodí do kategorie logických záležitostí. Hlavní roli zde přebral drobný robot s zajímavým a vtipným zpracováním, které rozhodně sedí do celkového barevného ladění okolí. Důležité na něm je, že místo nohou má ve spodní části těla pás, který mu umožňuje se podle vašich instrukcí pohybovat. Stejně důležitá je vrtule na hlavě. Vzhledem k absenci jakýchkoliv odrazových mechanismů se jeTemporaldná o jediný způsob, jak se může dostat na vyšší plošinky. A že to bude potřeba, o tom nemusíte ani na vteřinu pochybovat. Jedná se totiž o jednu z hlavních částí, která na vás v této hře čeká. Kromě toho ale bude k práci několik dalších zásadních věcí. Za prvé to jsou otevírací dveře. Tyto mechanismy jsou mnohdy složitější, než by se zdálo a na místě je k dispozici několik možných spínačů a přepínačů a vy musíte přijít na použití toho správného. Dále jsou zde krabice se zvláštním chemickým složením a proděravěné doslova jako ten sýr ementál. Ty mají také široké využití, nejčastěji se mi ale hodily jako podklad pod nohy. Vrtule robota má totiž pouze omezený výkon a tak zvládne vystoupat jen do určité výšky. A jedním z řešení je právě využití služeb této krabice.

Rozhodně velkým půusovým bodem je design levelů. Těch je celkově 30 a rozhodně nelze říct, že by řešení bylo vidět na první pohled – občas se řádně zapotíte. Navíc se pořád přidávají nové věci a epizod je celkově 30, což není vůbec zlé číslo. Přičtete-li si k tomu roztomilou grafiku, zajímavé zvuky a pár drobností navrch, máte jasno. Temporal by prostě neměl uniknout žádnému milovníkovi logických her.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz