Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ten Little Indians - nenásilná výuka angličtiny

  12:00aktualizováno  10. srpna 8:42
Máte doma dítě které je mírně pokročilé až pokročilé v angličtině (nebo jím sami jste) a rádi byste se v tomto velice důležitém jazyce nenásilnou formou zlepšili? Tato zábavná textovka je tou pravou volbou!
80

Ten Little Indians

Platforma: Freeware
Výrobce: Vitware

Stáhnout

Ten Little IndiansCílem her je bavit se, což o těch freewarových platí dvojnásob. Jestliže totiž neuděláte svou hru dostatečně jednoduchou, příjemně zpracovanou a lehce pochopitelnou, může se velice snadno stát, že si prostě vaši gamesku nikdo nestáhne, což je ten nejhorší trest za týdny a týdny těžké dřiny. Při neustálém recenzování stále stejných freeware her tedy bezpochyby velice příjemně potěší nějaká ta hříčka lehce se vymykající tomuto pravidlu a takové právě je toto velké překvapení jménem Ten Little Indians.

Mnohé možná odradí, že se jedná o pouhou textovou hru a to ještě navíc výukovou. Spíše než pro staré harcovníky a milovníky akčních titulů se hodí do rukou dětí menších, s malou až střední znalostí angličtiny, které by se rády v tomto jazyku zlepšily a procvičily si jej.

Ten Little IndiansSamotná dějová linie pak vypráví příběh malého chlapce, který jednoho dne našel podivný klíč, o němž mu maminka nechce nic moc prozradit. Posléze se však dozvídá, že patří k již dlouho neobývanému domu po jeho dědečkovi, který skrývá tajemství desíti indiánů s magickou mocí. Ti bystřejší již jistě pochopili, že právě po jejich stopách se v této hříčce vydáme.

Samotný průběh hry je pak vždy přibližován malým obrázkem, abyste si dokázali lépe představit, kde se právě nacházíte a pochopitelně také průvodním textem v anglickém jazyce, který vás seznamuje s tím jaké máte možnosti pokračovat, co se nachází ve vašem inventáři apod. TakTen Little Indians to jste prakticky po celou dobu hraní nenásilně seznamováni s kupou nových slovíček, jež si velice pěkně v průběhu hraní této hry zažijete.

Samotný průběh hry je pak daleko složitější než by tomu bylo v obyčejné adventuře. Hra po vás totiž požaduje abyste s ní komunikovali, zkoušeli různé příkazy a pokud třeba neuspějete, pokusili se danou věc říci trochu jinak. Z vlastní zkušenosti pak mohu říct, že slovní zásoba, jíž Ten Little Indians rozpozná, je vskutku značná, tudíž vždy když se snad v příkazu spletete a pokusíte se udělat něco, co není možné, vysvětlí vám hra proč to není možné a navede vás správným směrem.

Jestliže jste se tedy v těchto měsících rozhodli udělat něco se svou znalostí angličtiny, naskýtá se vám možnost, která se příliš mnohokrát opakovat nebude. Výuková hra angličtiny, velice slušně provedená, a hlavně zcela zdarma. Tak nač ještě čekáte, rozhodně stahujte, rozhodně nebudete litovat!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 54 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz