Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ten Little Indians - nenásilná výuka angličtiny

  12:00aktualizováno  10. srpna 8:42
Máte doma dítě které je mírně pokročilé až pokročilé v angličtině (nebo jím sami jste) a rádi byste se v tomto velice důležitém jazyce nenásilnou formou zlepšili? Tato zábavná textovka je tou pravou volbou!
80

Ten Little Indians

Platforma: Freeware
Výrobce: Vitware

Stáhnout

Ten Little IndiansCílem her je bavit se, což o těch freewarových platí dvojnásob. Jestliže totiž neuděláte svou hru dostatečně jednoduchou, příjemně zpracovanou a lehce pochopitelnou, může se velice snadno stát, že si prostě vaši gamesku nikdo nestáhne, což je ten nejhorší trest za týdny a týdny těžké dřiny. Při neustálém recenzování stále stejných freeware her tedy bezpochyby velice příjemně potěší nějaká ta hříčka lehce se vymykající tomuto pravidlu a takové právě je toto velké překvapení jménem Ten Little Indians.

Mnohé možná odradí, že se jedná o pouhou textovou hru a to ještě navíc výukovou. Spíše než pro staré harcovníky a milovníky akčních titulů se hodí do rukou dětí menších, s malou až střední znalostí angličtiny, které by se rády v tomto jazyku zlepšily a procvičily si jej.

Ten Little IndiansSamotná dějová linie pak vypráví příběh malého chlapce, který jednoho dne našel podivný klíč, o němž mu maminka nechce nic moc prozradit. Posléze se však dozvídá, že patří k již dlouho neobývanému domu po jeho dědečkovi, který skrývá tajemství desíti indiánů s magickou mocí. Ti bystřejší již jistě pochopili, že právě po jejich stopách se v této hříčce vydáme.

Samotný průběh hry je pak vždy přibližován malým obrázkem, abyste si dokázali lépe představit, kde se právě nacházíte a pochopitelně také průvodním textem v anglickém jazyce, který vás seznamuje s tím jaké máte možnosti pokračovat, co se nachází ve vašem inventáři apod. TakTen Little Indians to jste prakticky po celou dobu hraní nenásilně seznamováni s kupou nových slovíček, jež si velice pěkně v průběhu hraní této hry zažijete.

Samotný průběh hry je pak daleko složitější než by tomu bylo v obyčejné adventuře. Hra po vás totiž požaduje abyste s ní komunikovali, zkoušeli různé příkazy a pokud třeba neuspějete, pokusili se danou věc říci trochu jinak. Z vlastní zkušenosti pak mohu říct, že slovní zásoba, jíž Ten Little Indians rozpozná, je vskutku značná, tudíž vždy když se snad v příkazu spletete a pokusíte se udělat něco, co není možné, vysvětlí vám hra proč to není možné a navede vás správným směrem.

Jestliže jste se tedy v těchto měsících rozhodli udělat něco se svou znalostí angličtiny, naskýtá se vám možnost, která se příliš mnohokrát opakovat nebude. Výuková hra angličtiny, velice slušně provedená, a hlavně zcela zdarma. Tak nač ještě čekáte, rozhodně stahujte, rozhodně nebudete litovat!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 54 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz