Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TenisCUP 2002 - dokážete porazit soupeře?

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 10:56
Před nedávnou dobou jsme vám nabídli ke stažení freeware “Zastřel ho!”, hru od nadějného autora plných her, jménem Crapper, která zaujala tisíce našich čtenářů a byla velmi dobře hodnocena. Nyní tedy přinášíme další jeho dílko TenisCUP 2002, které je stejně zajímavé, jako předešlá hra, je vidět, že autor dělá pokroky a svá díla zdokonaluje.
30

TenisCup 2002

Platforma: Freeware
Výrobce: crapper

Stáhnout

TenisCup 2002

Jak uvádí sám autor, byla pro tuto hru použita grafika z hry “Zastřel ho!”, což ovšem vůbec nic neubírá na kvalitě jejího vzhledu. Jedná se tedy opět o 2D kreslenou “plošinovku”, jejíž ztvárnění je velmi zajímavé. Po spuštění hry samotné se objeví černá obrazovka s jejím názvem, je nutné na “logo” klepnout myší a vyčkat si, až se načte samotná hrací plocha. Pak se spustí jakési mini video, kde uvidíte, jak se na tenisovém kurtu prohánějí dva hráči, kteří se snaží jeden druhého přehrát, což se jim ale samozřejmě nikdy nemůže podařit. Porazit hráče na druhé straně kurtu budete muset tudíž sami, přičemž soupeřem je PC, za kterým právě sedíte. Můžeme tedy začít, co říkáte?

Ještě však malou připomínku! Abyste vůbec hru spustili, je nutné mít na PC nainstalovaný program “Visual Basic 6 SP 4”, neboť hra je programovaná v tomto jazyce, takže jinak ji nespustíte. Tento program sice obvykle bývá součástí Windows, ale nemusí tak tomu vždycky být. Pokud ho tedy nemáte, je možné si ho jednou pro vždy stáhnout z Internetu ze stránek Visual Basic, pro mnoho dalších freeware PH tento program stejně potřebujete. Abyste tedy přerušili toto běžící Intro, vyberte si nahoře na liště nejdříve obtížnost hry. K dispozici máte malou, střední a velkou, radím však po vlastních zkušenostech, oťukejte si hru, pokud ovšem chcete vyhrát, v té nejlehčí obtížnosti, jinak neuspějete.

TenisCup 2002

Výběrem obtížnosti a stisknutím levé či pravé kurzorové klávesy, nebo klávesou P (touto klávesou lze kdykoliv hru přerušit a vrátit se pomocí ní zpět do hry) pak zahájíte velký tenisový souboj, na jehož konci bude oslavovat své vítězství pouze jeden hráč. Ve hře ovládáte svého hráče kurzorovými klávesami, levou a pravou a to je prakticky vše, co ve hře musíte udělat. Soupeř pošle přes síť míček, musíte správně vystihnout dráhu letu a stručně řečeno se mu postavit do cesty, tím míček vrátíte přes síť nazpět k soupeři, ten ho vrátí zpět a tak pořád dál. Pokud míček skončí za vašimi nebo soupeřovými zády, je připsán na počitadle vpravo v ukazateli “Hra” bod tomu, jehož soupeř míček takto ztratil.

Pokud jeden z hráčů dosáhne 6-ti bodů, končí set a je zaznamenáno vítězství do ukazatele vlevo “Na sety”, přičemž v “Hra” je nutno dosáhnout šesti bodů a vítězství v setech na 2:0, nebo dvoubodovým rozdílem. Oproti skutečnému tenisu má tento kurt i mantinely, takže míčky se od nich odrážejí a je nutno během hry počítat s úhlem dopadu a odrazu. Autor pamatoval i na dva síťové rozhodčí, kteří se ale nikterak neprojevují. Při získání bodu se ozve nadšený potlesk diváků, kteří fandí oběma stejně, tleskají totiž za každý dosažený bod. Slyšet je zcela reálný odklep každého míčku, jinak vládne během hry na kurtu hrobové ticho, jako při skutečném souboji v tenisu.

TenisCup 2002

Při zvolení střední, nebo velké obtížnosti nedojde k ničemu jinému, než k tomu, že se let míčku podstatně zrychlí, domnívám se, že při velké obtížnost se hra téměř nedá hrát a je jen otázkou náhody, kdo zápas vyhraje, většinou však prohrajete. Jako optimální se mi jevila volba obtížnosti střední, kde si lze nejen zahrát, ale i řádně si hru vychutnat, požitek ze hry je zde největší. Na závěr ještě malý dodatek, dověděla jsem se od autora hry, že nebude již trvat dlouho a zveřejní vylepšenou verzi této hry, kdy si již budete moci zahrát proti skutečnému soupeři a nikoliv jen proti svému počítači. Tak se tedy budeme společně těšit, co vy na to?

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

30 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 98 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz