Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tennis Antics - tenis jak má být

  12:00aktualizováno  24. února 11:33
Nemáte chuť na nějaký ten odlehčený zápas v tenise? Slibuji vám, že u tohoto se rozhodně nezapotíte. Stačí pouze klávesnice, hbité prsty a vítězství je doma. Porazíte i těžké počítačové oponenty nebo vyzvete někoho ze svých přátel?
80

Tennis Antics

Platforma: Freeware
Výrobce: Gosfish Games

Stáhnout

Tennis AnticsTenis je bezesporu velice oblíbeným sportem, ačkoliv nepatří k těm nejlevnějším kratochvílím a kdybyste se mu chtěli věnovat na vrcholové úrovni či alespoň odpočinkově, musíte se připravit na pořádnou investici. Takovýmto problémům se však můžete docela hravě vyhnout. Jak, ptáte se? Není nic jednoduššího než se pohodlně usadit za monitor svého počítače a vyzkoušet nějakou tu komerční tenisovou simulaci či sáhnout po něčem zcela zadarmo. Jako možnou a velice lákavou alternativu vám nabízíme dnešní Tennis Antics.

Již ze samotného zpracování, které je notně komiksové, vám může být jasné, že tato hra pravidla "bílého sportu" do puntíku kopírovat nebude. Ovšem bere si z nich to nejlepší a přikrášluje ho několika zjednodušeními, což ve výsledku znamená velice návykové dílko, které chytne a pustí až za hodně dlouhou dobu. Tennis Antics

Základem Tennis Antics jsou dva herní módy, které se od sebe v několika základních věcech liší. První je Story Mode, který slouží k odemykání nových možností. Zde proti sobě stojí dvě postavy, jednu ovládáte vy a jednu váš počítačový protihráč. Celý turnaj se odehrává na hřišti velice podobném tomu klasickému tenisovému, ovšem s poněkud odlišným povrchem, sítí a rozměry. Na každé z dvou půlek se po zahájení objeví jeden míč a která z postaviček k němu dorazí dřív a odpinkne jej, ta zahájí svým podáním – a musím přiznat, že s možností podávat je hra alespoň fous snadnější. Jinak totiž budete mít vskutku co dělat, abyste vůbec vše stíhali. Pravidla zde platí stejná jako v tenise – jedno spadnutí míči na zem je povoleno, každé další je již penalizováno odebráním jednoho z životů. Dostane-li se jejich počet na nulu, vyhrává váš protihráč a vám nezbude nic jiného než oči pro pláč.

Exhibice je již podstatně volnější a její předností je možnost hry hráčeTennis Antics proti hráči, což ve Story Mode nelze. Hlavní novinkou je podstatně zkrácený časový limit, který vás bude velice omezovat. Nyní tedy zpravidla nevyhrává ten, jehož protihráč dříve přijde o všechny životy, nýbrž ten, kdo jich ve chvíli, kdy je zápas ukončen, má na kontě větší počet. Zvítězit v tomto módu pro mě bylo ještě složitější než ve Story. Ono to chce velkou trpělivost a pořádnou porci neustálého tréninku. Jen tak se můžete vyškrábat až na samotnou špičku a s přehledem vyhrávat zápas za zápasem.

Grafika je sice vyvedena ve třech rozměrech, ovšem se na její detailnosti viditelně podepsal zub času. Ani omylem se totiž nejedná o dílko nijak čerstvého data, což však až tak mnoho nevadí. Do posledního doušku si jej můžete vychutnat i tak, pouze nad technickým zpracováním budou muset namlsanější hráči trochu přivřít oko.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz