Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tentacle Island - osvoboďte dr. Freda

  12:00aktualizováno  15. října 11:32
Tato malá kreslená adventurka vás určitě zaujme svým vkusným grafickým zpracováním, ale i opravdu nápaditým příběhem. Doktor Fred byl unesen nějakými neznámými bytostmi a budete tedy nuceni ho nalézt a osvobodit. Cítíte, že máte v sobě detektivní schopnosti? Tak se ihned pusťte do hledání doktora Freda, ten už netrpělivě čeká na své vysvobození.

Tentacle Island

Platforma: Freeware
Výrobce: Heavensoft

Stáhnout

Tentacle Island

Hned na začátku po úvodních animacích se dozvíte z doktorova dopisu, že byl unesen nějakými podivnými tvory a žádá, abyste ho co nejdříve nalezli a vysvobodili z jeho zajetí. Pokud máte chuť a náladu, můžete si proti počítači vpravo zahrát známou hru ping-pong na tři kola, ale toto se samotnou hrou nikterak nesouvisí a není to nutné. Autoři tuto možnost zřejmě do hry vložili jen pro zpestření a vyzkoušení postřehu. Jako v každé adventuře, abyste mohli splnit úkol a osvobodit doktora Freda, budete muset najít spoustu předmětů, roztroušených po různých lokacích, v této hře je však nemusíte mezi sebou vzájemně kombinovat, stačí je jen nalézt a na správném místě použít.

Tato hra ve 2D grafice je velmi promyšleně zpracována, na obrazovce vlevo dole se vám po zahájení hry objeví nabídka na “Seber”, “Promluv si”, “Použij” a “Otevři/Zavři”, vpravo dole pak máte inventář, do kterého se ukládají předměty, které po cestě naleznete. Hned zpočátku budete muset nalézt a použít číselný kód, jinak se vám neotevře brána pro vstup do dalšího obrazu. Předpokladem pro nalezení číselného kódu je, hned v prvním levelu najít a sebrat trošku přehlédnutelné peníze, jinak ani nemá cenu pokračovat dál. Více ale už neprozradím, nebyla by to pak recenze, ale návod a ten psát nechci. Vše je bohužel psáno v angličtině, takže neznalí tohoto jazyka mohou mít ve hře problémy.

Tentacle Island

]Mohu ale poradit, alespoň namátkově, které předměty musíte najít, jsou to nejdříve již ony zmíněné peníze, dále lopatu, skřítka, klíč, bednu s číselným kódem k zámku od brány, kámen, lano, fotoaparát, banán a některé další věci, pro osvobození profesora naprosto nezbytné. Hra sama je očividně rozdělena, ikdyž nijak nápadně, na dvě části, které se od sebe liší zcela rozdílnou grafikou, ale to ji rozhodně jenom přidává na kvalitě, nepohybujete se v monotóním prostředí, ale obraz se rychle mění, což každého jistě zaujme. Snad jediným, ale za to velikým nedostatkem jinak vskutku pěkné hry, je naprostá absence jakéhokoliv zvuku a hudby, i všechny dialogy ve hře jsou zobrazovány pouze v textu.

Tentacle Island

Obtížnost hry není nijak obzvláště vysoká, spíše je na průměrné úrovni, což bude určitě vyhovovat méně zkušeným hráčům. Výborná a snadná je naopak její ovladatelnost, plně si vystačíte s pouhou myší. Po odehrání první části hry se vám navíc zpřístupní mapa, na které si budete moci vybírat, do které lokace chcete vstoupit a kdykoliv se můžete do ní zase vrátit a vše znovu prohledávat, jestli jste někde nezapomněli něco sebrat. Jen jedna část hry se autorům zřejmě graficky nevyvedla a to v části, kde se nacházíte u magického oka. Tato kresba je ztvárněna velice primitivním způsobem a do celé grafické úpravy hry vůbec nezapadla. Tato skutečnost však nijak neubírá hře na její jinak dobré kvalitě.

Hra není ani dlouhá, při dobrém postřehu a správném logickém myšlení, je možno ji odehrát za necelou půlhodinku a vskutku bez vážnějších problémů a zádrhelů.. Chce to jen vzít rozum do hrsti a pořádně si vždy prohlížet celý obraz, ve kterém se nalézáte. Mimo již zmíněných mincí je to na příklad tolik potřebný kámen, který ale neseberete pouhou rukou. Ale to už prozrazuji více, než jsem chtěla, takže raději již končím. Vše , co ke hraní potřebujete znát, už víte. Tak se klidně vydejte hledat doktora Freda, na vaší cestě vás nic a nikdo neohrožuje, nemůžete ani nikam spadnout, což je další klad této milé adventurky.

Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz