Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Terav - velmi chytlavá akce

  12:00aktualizováno  10:44
Jenom málo freeware kousků dokáže chytit a nepustit. Terav mezi tyto skvosty patří. Usedněte do futuristického tanku a vydejte se na cestu, která rozhodně nebude krátká a lehká.
80

Terav

Platforma: Freeware
Výrobce: Mocha Man

Stáhnout

terav1

Většina freeware kousků jsou jednohubkami, které nevydrží příliš dlouho. Jenom větší projekty nebo online hry mají delší trvanlivost. Občas se ale na scéně vyskytne kousek, který dokáže chytnout na dlouhou dobu i v nepoměru k malé velikosti instalačního souboru. Stejně tak je tomu i v případě Terav.

Zpočátku nic nenasvědčuje, že by se mělo jednat o něco výjimečného. Usedáte do tanku a vydáváte se na cestu. Tank disponuje kanónem, který není omezen náboji a také mocnými raketami. Hned po vyjetí na vás začnou dorážet houfy nepřátel. Nepřátelé jsou velmi různorodí a každý z nich vyznává jiný styl boje. Někteří jsou malí, létají ve skupinkách a disponují vysokou rychlostí, jiní shazují mocné bomby nebo dávají přednost sebevražedným útoků. Nebudete ochuzeni ani o závěrečné bosse. Společné mají jedno: Jdou s trochou snahy sestřelit vaším kanónem. Důležitou a nezbytnou složkou k úspěchu je sbírání upgradů vašeho tanku. Občas totiž ze terav2sestřeleného nepřítele vypadne upgrad, který různým způsobem vylepší váš kanón. Můžete pak střílet mocněji a rychleji, přidá vám naváděné střely, plazmový útok a mnoho dalších zajímavostí. Upgrady jsou časově omezené a zároveň můžete mít maximálně dva z nich. Také si musíte dávat velký pozor na zdraví, neboť není možné sebrat doplňováky. Za sestřelené nepřátele se vám připočítávají body a své výsledné skóre můžet zapsat do tabulky nejlepších.

Grafika je výborná, na první pohled není rozhodně vidět, že Terav byl vytvořen v Game Makeru. Tank vypadá hodně futuristicky a neobvykle, přičemž nepřátelé jsou různobarevné mnohoúhelníky. Díky tomuto jednoduchému rozdělení disponuje Terav výbornou přehledností. I výbuchy jsou zpracovány výtečně a sebrání nějakého upgradu se okamžitě viditelně promítne do vašich střel. Hratelnost je ještě lepší než grafika. Terav, ač to na první pohled nevypadá, disponuje velmi sluterav3šnou návykovostí. Obtížnost hraní není totiž nic snadného, ale soutěživost a touha dostat se co nejdále vás bude neustále hnát vpřed. Skvělá je také vysoká variabilita nepřátel, kteří se neustále obměňují a stereotypu nedávají takřka žádnou šanci. Závěreční bossové jsou originální a silné potvory s různými styly útoku a při jejich likvidaci se hodně zapotíte. Nemohu opomenout ani precizně zvládnuté ozvučení.

Jedinou slabinou Terav je neoriginalita, ale tu jako mušku přebíjejí všechny ostatní vlastnosti. Neotřelá grafika, vynikající hratelnost a návykovost, variabilita jednotek a velmi dobrá audio stránka. Fandové 2D stříleček si mohou bez debaty k hodnocení připočíst ještě jeden bodík navíc a všichni se můžete pustit do hraní.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz