Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Territory: the Mountain Men - za dob indiánů

aktualizováno 
Americký kontinent byl na počátku 19. století obrovským lákadlem, které do zdejších míst přitáhlo i vaši maličkost. Ve hře se budete prohánět na loďkách po vodě, zabíjet vlky, obchodovat a získávat kůže a peníze.
88

Territory: the Mountain Men

Platforma: Freeware
Výrobce: Rod Fisher - Attic Games

  • skvělá 3D grafika
  • rozmanité mísení žánrů
  • spousta různých úkolů

Stáhnout
Territory: the Mountain MenPokud bych Territory: the Mountain Men zaadila skutečně mezi adventury, kam nejspíše patří, odradila bych tím celou řadu hráčů a to by byla škoda. Do konceptu klasických point&click adventur má totiž hra opravdu daleko a poměrně silně se v ní mísí strategie a akce a to vše ve velmi příjemných třech dimenzích.

Jako první je dobré trochu nastínit příběh, který ke každé adventuře jednoduše patří. Ten se v tomto případě začíná odvíjet v roce 1815, kdy jste jeden z dobrodruhů a kolonistů, kteří se vydali do oblasti Ameriky, kde hodlají jednoduše zbohatnout. Byznys se zde dá postavit na spoustě věcí, Evropa si ale konkrétně žádá kožešiny, kterých je zde velké množství. Do Territory: the Mountain Menzačátku tedy dostáváte několik málo prvotních peněz, které vám postačí na výstavbu prvního sídliště, kam se začnou postupně přestěhovávat zdejší domorodci. Ty jako v každé jiné strategii okamžitě využijete a to na některý z mnoha postů. Nejprve bude nutné zajistit základní požadavky vesnice, proto se vyplatí zaměstnat nějaké rybáře a farmáře. Jinak se bude někdo starat o kácení stromů a tak dále – povolání je skutečně dostatek a vše závisí na vámi zvolené strategii. Pokud ale bude špatná budou vaši vesničané strádat hlady, noví nebudou přicházet a celá ekonomie zakrní a vaše veškeré vedlejší aktivity přijdou vniveč.

Na stavění základny totiž hra ani zdaleka nestojí. Tato část je v projektu zastoupena Territory: the Mountain Menpouze jedním menu, kde si vše naklikáte a o zbytek se nestaráte. Zbytek se skládá z procházení 3D lokacemi a nebo častěji projížděním stylovou loďkou, vždy ve dvou. Tuto část bych rozhodně vyzdvihla, neboť 3D hry, kde si zajezdíme na lodi, těch se opravdu minimum, a to obzvláště takto kvalitní formou – fyzika totiž byla zvládnuta velmi dobře. Špatně na tom není ani hratelnost, která nám stále nabízí nové fragmenty příběhu, staví před nás nové úkoly a neustále nás posunuje v čase, který se začíná odpočítávat v již zmiňovaném roce 1815. Hra vás nechá bojovat s divokými vlky, vybavovat se společně se zdejšími domorodými indiány, nakupovat od nich, vydělávat zlato a mnoho dalšího.

Úkolů a možností je opravdu nezvykle velké množství a tomu všemu koresponduje na freeware poměry skvěle vypadající technická stránka. Jasně že se mírou detailů nemůže a ani nechce rovnat s profesionálními tituly, zato ale nabízí poměrně nízké nároky na váš počítač a to je nutné také připočíst k plusům.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

88 %

Hodnocení čtenářů

81 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 75 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz