Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tessalation vám dovolí kopírovat sebe sama a ovládat čas

  21:00aktualizováno  21:00
Logická hříčka z pohledu vlastních očí Tessalation vám sice nenabídne kdovíjak propracovaný děj, ale zase si v ní užijete originální schopnosti ovládat čas a interagovat se svými klony z minulosti.
90

Tessallation

Platforma: Freeware
Výrobce: De Paul University

  • pěkná grafika a zpracování celkově
  • princip ovládání času a kopírování sebe sama
  • hádanky nejsou ani moc lehké, ani obtížné
  • prostředí (ačkoliv je pěkné), je dost prázdné
  • puzzly založené na skákání jsou na facku

Stáhnout

Tessalation | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Tessallation

V mezích podivna působící hra Tessalation je chytrým zástupcem žánru puzzle her z vlastního pohledu, jako je třeba slavný Portal. Dovoluje vám vracet se zpět v čase a duplikovat svoji postavu tak, že zvládne v jeden moment tolik činností, kolik si jen dokážete představit. Připočítejte krásnou grafiku a hravou hudbu a máte zde jednu z nejlepších her zdarma tohoto druhu.

Tessallation

Jediný nedostatek, který můžete během hraní zaznamenat, je totální absence příběhu. Ovšem u her tohoto typu to ani nevadí. Chceme přece řešit zapeklité hádanky, ne poslouchat hodiny přednesu děje od nějakého uvaděče. Tak jako tak, jste podivná ženská postavička v sukýnce a s jakousi kostkou místo hlavy. A snažíte se utéct ze školy, ve které vůbec nikdo není. No, co naplat. Jdeme řešit hádanky.

Tessallation

Kromě standardních prvků her z pohledu první osoby je vaším největším přítelem neomezená schopnost vracet se v čase. Vypadá to tak, že zmáčknete tlačítko, čas zamrzne, vy provedete nějaký úkon a zmáčknete jiné tlačítko, čímž se zase vrátíte na místo, kde jste zastavili čas. Ale kromě vás tam stojí naprosto stejná postava jako vy a vykonává stejnou činnost, jakou jste udělali před chvílí.

Tessallation

Důsledky si asi dokážete domyslet sami. Můžete tak vytvořit armádu groteskních postaviček, které do sebe vrážejí, skáčou po sobě a tak podobně. Zkrátka můžete si s touto schopnosti poměrně vyhrát.

Anebo s její pomocí můžete řešit puzzly. Jedna vaše kopie zmáčkne tlačítko, druhá vyjede výtahem a zmáčkne jiné tlačítko a nakonec, když máte kopií třeba deset, přijdete na to, co všechno máte zmáčknout, aby se vám otevřely dveře dál.

Tessallation

Tessalation je zábavná a vtipná hra plná zajímavých úkolů. Jistě bych kromě absence děje našel i nějaké jiné vady na kráse. Třeba to, že prostředí, ač barevné a pěkné, je trochu mrtvé nebo že skákací puzzly jsou cvičením svaté trpělivosti. Ale jinak jde o skoro perfektní projekt.

Na oficiální stránce hry je možné stáhnout i verzi pro Mac.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

82 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz