TetraBlocks - tetris pro dva hráče

  12:00aktualizováno  24. prosince 5:25
Jste neradi osamoceni? A máte rádi Tetris? V tom případě je dnešní hra právě pro vás. Mám tu čest předvést předvést vám jeho půvabnou modifikaci, určenou zvláště pro hru dvou hráčů. Takže pokud nedáváte přednost sesíťované 3D akci, můžete se začíst. Milovníci logických her mají přednost! Ale společnost si musíte najít sami...

Tetra Blocks

Platforma: Freeware
Výrobce: TetraBlocks Team

Stáhnout

Je večer a já se ve společnosti příjemně monotónního světla mé stolní lampičky snažím najít nějakou inspiraci. Ne, že by mi docházela, to rozhodně nehrozí. Ale pod vlivem nudy se přece dostávají do mysli a i do jiných míst různé pocity. Ale nějak jsem nemohl najít v tuto dobu hru, která by mě nějak zvlášť oslovila. Pak jsem ale uviděl další variaci na Tetris. Stáhl jsem si jí s velkou chutí. Předělávky klasiky hraji a recenzuji ze všech her nejradši, i když je to “obor” zdaleka nejsložitější a zvláště v začátku recenze inspirace potřebuji dostatek, jelikož bych se opravdu nerad někde opakoval a psát o nejznámější logické hře z dílny pana Pajitnova pořád to samé by mě asi brzy omzelo. Přesto zde tuto variaci rád uveřejním, jelikož si mylím, že se povedla.

Tetra BlocksTetraBlocks je tedy další verze Tetrisu, který se freewarově zpracovává pořád a ještě určitě hodně dlouho bude. Tato verze je ovšem zaměřena z devadesáti procent na hru dvou hráčů, takže kdybych měl hdnotit pouze singleplayer, tato recenze by končila jen asi od dva až tři řádky níže a za to by mě mnou milovaný šéfredaktor příliš nepochválil. Ale přece jen sem o singleplayeru něco napíšu, aby si ti, co jsou u počítače sami, nestěžovali. To, že jako první (a jediný) hráč ovládáte pravou polovinu herního okna, to je skutečnost na kterou si jistě brzy bez problémů zvyknete, po čase mi to dokonce připadalo velmi praktické. Jinak je herní postup zcela a bez vyjímek obdobný jako u originální hry. Myslím, že to k singleplayeru bohatě stačí, a proto, jestli víte, že Tetris hrajete výhradně sami, TetraBlocks si nestahujte, je to celkem zbytečné, raději si stáhněte některý z klonů dříve uveřejněných, pokud vás nezláká například grafická stránka, o které budu psát později, abych dodržel moji posloupnost recenze, kterou jsem si samozřejmě stanovil sám.

Tetra BlocksPokud máte třeba sourozence či přátele, kteří vás často navštěvují, a rádi hrajete tuto hru ve dvou, TetraBlocks už za stažení stojí. Já ho například hrál se sestrou, která se té úlohy moc ráda ujala a tento článek by bez její pomoci zůstal prakticky nedopsán, čili se jí sluší poděkovat. Ve dvou hráčích si můžete zahrát dva herní módy. Jeden je bezejmenný, a hraje se tak, že až jeden hráč zcela zaplní herní plochu, hra pro něj sice nenávratně končí, ale musí počkat, jaké score nahraje jeho spoluhráč, a až skončí oba, můžete se společně s úsměvem na rtu, zapsat do Highscore. Jak prosté.

Druhý už je pojmenován. Jmenuje se Battle a jeho princip spočívá v tom, že se zužitkují vámi vytvořené kombinace linek. (single, double, triple, tetris, to jen pro připomenutí) Kolik linek uděláte, tolik nedokončených přibude vašemu protihráči, čímž mu samozřejmě řádně komplikujete situaci. Je to zkrátka takový mód pro ty jedince, kteří si rádi navzájem dělají různě naschvály. :-)

Abych se vám přiznal, byl jsem úspěšnější právě v Battle, v “bezejmenném” zase sestra, která mě porážela opravdu pořád. Asi jsem měl špatný den. :-(

Tetra BlocksPo stránce grafické jsem byl velmi spokojen. Design hry je takový ponurý a přitom velmi pěkný. Pro bližší představu zde máte klasicky pár obrázků. (Sejmuté při vzájemných hrách se sestrou.) Komu by se nelíbil, mám pro vás dobrou zprávu, na velmi hezké TetraBlocks stránce (která bohužel už nebyla dlouho updatována) jsou k dispozici další čtyři skiny. Postupy k instalaci, změně a k výrobě vlastních skinů, které pak snad budou ostatním hráčům na odiv, aleznete tamtéž, ale raději jsem napíšu postup instalace. V domácím adresáři hry najdete podadresář Skins, do kterého soubor s vámi vybraným skinem rozbalíte. Složka s ním už se vytvoří sama. Takže vedle složky Original (implicitní skin), přibude například složka Flat. Samozřejmě jsem to vyzkoušel a je to velmi snadné. Mění se poté v “Advanced Options”.

Pokud byste si chtěli změnit hudbu (je povedená, dokonce jsem se přistihl, že si broukám hlavní motivy), musíte mít po ruce nějaký hudební soubor .XM a poté trochu upravit zdrojový kód. Na tak drastický zásah jsem si netroufl, ale pokud to nějaké šťouraly zaujalo, nebráním jim v tom a opět odkazuji na homepage TetraBlocks.

Tentokrát je to všechno i k multiplayeru a ke kladům a záporům hry, takže se nachýlil konec recenze a mně nezbývá nic jiného, než příjemnou zábavu se svými blízkými.

Autor:

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Další z rubriky

Krásný retro Nightkeep si můžete zahrát i v češtině

Nightkeep

Třebaže jen jako hra s předběžným přístupem, Nightkeep se ukazuje v tom nejlepším světle. Je to krásná akční hra na...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

V oddechové Epic Shop si dva kulturisti otevřou obchod

Epic Shop

Dva bratři, chlapi jako hora a společný sen. Otevřít si vlastní fantasy krámek je jednoduché, ale přijít na to, jak...

Najdete na iDNES.cz