Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tetris 3000 - dobrý nápad, to je základ

  12:00aktualizováno  3. června 8:55
Tetris je gamesa, která je ukázkou toho, že v jednoduchosti je krása. Nepříliš složitý herní systém vytvářející nadměrnou zábavnost na dlouhé hodiny si oblíbili desítky milionů lidí po celém světě. Nečekejte a vrhněte se na to!
60

Tetris 3000

Platforma: Freeware
Výrobce: Volkov Artem

Stáhnout

Tetris 3000 Kdo by neznal Tetris? Byl vymyšlen a poprvé naprogramován v jazyce Pascal v roce 1985 Alexejem Pajitnovem na ruském počítači Electronica 60. Protože se hra líbila jeho kolegům a známým, rozhodl se, že hru rozšíří dále. Neměl však žádné zkušenosti s psaním softwaru na jiných platformách a tak požádal mladého (tehdy teprve šestnáctiletého) nadšence - Vadima Gerasimova o softwarovou konverzi své logické gamesky Tetris na počítače řady PC a on tak učinil. Hra se nejprve volně šířila po Moskvě i Rusku, ale netrvalo dlouho a hra se díky svým nesporným kvalitám dostala až do Maďarska, kde byla předělána na další platformy vyráběnými společnostmi Commodore (Aga, C64) a Apple. Člověku je až líto Alexeje Pajitnova, který za svůj Tetris hraný desítkami milionů lidí po celém světě nedostal vůbec nic a navíc se k němu informace o úspěších jeho dílka dostávaly díky komunistické izolaci SSSR jen zprostředkovaně a on sám jim příliš nevěřil.

Tetris 3000 Až po zániku SSSR měl možnost zjistit tvrdou skutečnost, že na jeho hře vydělali jiní lidé. Odstěhoval se však do USA, kde si ho začali všímat různé herní společnosti, vytvořil svojí další povedenou logickou věc - ClockWerx a později si ho všiml i Microsoft a pro něj pracoval na velmi kvalitním a známém projektu Pandora's Box.

Klonů původního Tetrisu vzniklo mnoho. Počítat by je určitě šlo na tisíce. Tetris bylo možno vidět na čemkoliv od Atari až po ZX Spectrum a tak se nedivte, že i na PC jich je více než dost. Jeden z klonů vám zde dnes přinášíme. 
Jeho autorem je Volkov Artem, původem z Ruska, tedy z pravlasti originálu nejslavnější počítačové logické hry Tetris a původní domoviny Alexeje Pajitnova. Ten klon (nebo chcete-li remake) se jmenuje Tetris 3000. Jde v něm zase jen o to, vytvářet z padajících útvarů složených z kostiček nepřerušené řádky. Tetris 3000 Pokud takový řádek vytvoříte, tak všechny kostičky, z nichž je složen, zmizí. A pokračuje se stále dokola. Kostičky vám však nesmí v onom pomyslném herním „kýbli“ narůst až nahoru, to pak vaše hraní končí.

V Tetrisu 3000 se setkáte i s atypickými tvary kostek nebo bombami, které vám svým výbuchem zničí kostek více než je běžné.
Grafika je poměrně pěkná. Potěší různé grafické efekty a hlavně také všelijaké midi melodie. Pokud však nejste příznivci MIDI muziky, tak je zde možnost poslouchat hudbu z CD. Jednotlivé skladby lze přehazovat přímo z menu během hraní.
Pokud se chcete přesvědčit, že Tetris má stále něco do sebe, tak neváhejte a stahujte právě nyní!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz