Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TetrisPrime - světelné hrátky

  12:00aktualizováno  9:37
Klasiku jako je Tetris asi netřeba představovat. Ten dnes nabízený ale přichází s několika novinkami a hlavně nabízí velice přitažlivý 3D kabátek, který jenom přispívá výslednému skvělému dojmu.
70

TetrisPrime

Platforma: Freeware
Výrobce: Lukasz Zmijewski

Stáhnout

TetrisPrimeV současné době už asi nikoho neposadí na zadek nový remake Tetrisů. Tato stará, leč stále hraná, klasika je již tak trochu okoukaná, což si ale řada freeware vývojářů nehodlá připustit. A to má za výsledek stále nové a nové remaky, přičemž TetrisPrime je právě jedním takovým. Autor se pokusil známou klasiku obohatit o vlastní nápady, které jsme podrobili důkladné prověrce a musíme uznat, že nejsou vůbec špatné.

Zaprvé je třeba zmínit, že vás čeká pouze jediný herní mód, což není na dnešní poměry vůbec málo. Zato se ale nejedná op mód kopírující TetrisPrimeklasickou hratelnost. První zásadní změnou, která ale byla viděna již v desítkách jiných her, je přechod do režimu 3D. Ač to mnohým může připadat, že hratelnost tímto nijak neutrpěla, nemají pravdu. Tetris hrané v 3D režimu jsou zase trochu pozměněným zážitkem a díky šikovně nastavené kameře v TetrisPrime si nebudete moct na toto moderní pojetí ani v nejmenším stěžovat.

Druhou novinkou je zapojení světla. A to ne jen tak obyčejným nasvětlením. Tento prvek totižTetrisPrime sehraje základní roli co se hratelnosti týče. Pokud si totiž dobře všimnete, nalevo od herní plochy se nachází úzká tyčinka, po níž se postupně pohybují dva kruhy. Začínají přitom zcela nahoře a ve vašem zájmu je, nenechat je dopadnout až úplně na zem. V takovém případě by se totiž vypnuly všechna světla zamířená na herní plochu a vy byste měli podstatně ztíženou hru. Ostatně tuto situaci si na vlastní kůži vyzkouší každý, kdo si TetrisPrime skutečně zahraje. Rychlost, s jakou se kroužky sesouvají dolů je totiž taková, že prostě nebudete mít dostatek času na to, abyste jim zabránili opět spadnout na samé dno. To se mimochodem děje za pomocí skládání nových a nových řad. Pokaždé, když se vám podaří jednu úspěšně dokonči, kroužek se líně zvedne ze spodní části a posune o kus nahoru, načež začne opět klesat, což vás motivuje k ještě rychlejším výkonům. Pokud máte totiž zhasnuto, nevidíte kupříkladu dost dobře ani stojan umístěný napravo, na němž je vidět kostička, která bude následovat po té aktuálně padající.

Technicky je TetrisPrime zvládnut na výbornou, přičemž pochvalu si tvůrci zaslouží především za grafické ztvárnění, které netrpí klasickými neduhy 3D Tetrisů. A tak ačkoliv vám hra nejspíše nevydrží příliš dlouho, již jen díky těm svěžím novinkám za vyzkoušení stojí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz