Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The 80th Second je nenáročná adventura se zvláštním příběhem

  20:00aktualizováno  20:00
V jednoduché a nenáročné adventuře The 80th Second se budete snažit pomocí schopnosti vracet čas zastavit blížící se pohromu a najít jejího viníka.
55

The 80th Second

Platforma: Freeware
Výrobce: _JesseV

  • možnost vracet čas
  • pěkná hudba
  • velmi krátké
  • sice nenáročné, ale taky nekomplexní

Stáhnout

The 80th Second | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

The 80th Second

V případě, že máte osmdesát sekund volného času, můžete je věnovat této hře, kde přesně tento čas dostanete k tomu, abyste zabránili katastrofě, která se kvapem blíží. Nemusíte se však bát, pomocí možnosti vracet čas se oněch několik chvilek může změnit i ve věčnost.

The 80th Second

The 80th Second je nenáročná a oddechová hra s velmi pěknou hudební kulisou. To proto, že se odehrává v kempu hudebníků, kteří poslední večer před vystoupením naposled zkoušejí ve svých karavanech. Druhý den mají zahrát osmdesát vteřin dlouhou skladbu s použitím rozličných nástrojů. Blíží se však chvíle, kdy se ukáže, že nic není tak idylické, jak se na první pohled zdá.

The 80th Second

Je to trochu s podivem, že skupina složená z elektrických kytar, smyčců, varhan a dýdžeje nacvičuje přes celou noc skladbu, která trvá pouze něco přes minutu a považují to za vyvrcholení kariéry, ale to je vedlejší. Důležité je, že hlavní hrdina v podobě neznámého chlapíka, který ke skupině patří, musí za noční bouře pomocí rozhovorů a několika stop najít a usvědčit viníka blížící se tragédie.

Vzhledem k tomu, že oněch osmdesát vteřin je opravdu hodně šibeniční limit, má hráč možnost kdykoliv vrátit zpět čas. Použití této schopnosti je nutné, protože někteří členové orchestru s vámi budou mluvit jen v určitý čas a stejně tak na některé věci můžete přijít jen v určitém časovém úseku.

The 80th Second

Velmi důležitou roli ve hře hraje sympatická zvuková kulisa. Když se hráč prochází venku, kromě deště slyší jen slabé cinkání a několik základních tónů nacvičované skladby. Když se přiblíží ke karavanu některého z hudebníků, zaslechne příslušný nástroj, který kulisu doplní. Nikdy tak nezaslechne skladu celou s kompletním orchestrem.

The 80th Second

The 80th Second není po stránce hratelnosti originální hrou. Hráč si v podstatě vystačí se dvěma klávesami a tlačítky pro pohyb. Na druhou stranu však nabízí nenáročnou a oddechovou zábavu, u které se nemusí moc přemýšlet, a hra tak utvoří povedenou výplň několika minut pro toho, kdo se nechce pouštět do komplexnějších a obtížnějších titulů.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

55 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 1 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz