Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Adventures of lil'Lenny - šetříme elektřinu

  0:05aktualizováno  0:05
Také vám vrásky dělá velká spotřeba elektrické energie? Řešení se vám snaží představit Lenny, který zvolil trochu svérázný způsob řešení a hodně lidí se mu v tom snaží zabránit.
77

The Adventures of lil'Lenny

Platforma: Freeware
Výrobce: andywiltshirenz

  • pěkné grafické zpracování
  • aktuální originální téma
  • stále stejný dům

Stáhnout

The Adventures of lil'Lenny

The Adventures of lil'LennyThe Adventures of lil'Lenny je hra s poměrně aktuálním tématem. Všude okolo se mluví o ubývajících fosilních palivech, což se projevuje v alternativních možnostech získávání energie jako jsou jaderné elektrárny, což se ale nelíbí ekologickým aktivistům. Nebylo by jednodušší energií raději šetřit? Tento názor ostatně zastává hlavní hrdina, mladý Lenny, proti kterému paradoxně stojí jeho nevrlý dědeček.

V kůži Lennyho se ocitnete v jeho rodném domě, kde se očividně plýtvá. Ostatně mít celý dům o zhruba pěti pokojích a dlouhých chodbách, kde se neustále svítí, to již není žádná sranda. Lenny tak reaguje na článek v novinách, který je vám ukázán jako takové krátké intro. Daleko důležitější jsou ale psané informacThe Adventures of lil'Lennye před každým z levelů. Obsahují totiž studnici potřebných informací, bez kterých bude zpravidla problém level dohrát. Ve většině případů totiž dochází k představení nějaké nové vlastnosti, u níž se sluší nejprve se dozvědět, jak s ní třeba pracovat.

V každé misi je vaším primárním úkolem vypnout všechno, co spotřebovává elektřinu. Primárně to jsou světla, ale zapomínat se nevyplácí ani na malé rádio ve vašem pokoji. Dobré tedy bude projít shora viděným domem a u každého vypínače pěkně zmáčknout mezerník, což ho vypne. Takto zvládnete všechny lampy po domě a máte vyhráno. Je tu ale jedno velké ale a tím je již zmiňovaný dědeček. Zpočátku je jen jeden, postupně ale budou přibývat a řadit se k nim také další nepřátelé. Ti zpravidla náhodně bloudí po době a pokud vás chytnou, seberou vám život. To mohou kdekoliv až na váš pokoj, kde jste téměř v naprostém bezpečí.

The Adventures of lil'LennyUtéct jim nebude problém, vzhledem k tomu, že se pohybujete rychleji. Jejich přečíslením vás ale stejně většinou chytí, neboť když se k nim přiblížíte, zaregistrují vás a začnou utíkat směrem k vám. Toho se dá využít i tak že je někam pro změnu vylákáte. V pozdějších levelech je nutné zapojit i jistou strategii jako jsou pohyblivé předměty, které budete nepřátelům stavět do cesty a tím si průchod zjednodušovat. Ono totiž jednou zhasnuté světlo neznamená světlo zhasnuté napořád. Pokud kolem něj protivník projde, čas od času si usmyslí, že ho jednoduše opět zapne. Zmínit je nutné také omezený časový limit a čím dříve to zvládnete, tím více ušetřených wattů si připíšete.

Levely se postupně odemykají, ztěžují a jedinou nepříjemností je snad akorát to, že se pohybujeme ve stále stejném domě. V tom se alespoň otevírají nové pokoje a tím zvětšuje herní plocha.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

77 %

Hodnocení čtenářů

17 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...



V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...



Najdete na iDNES.cz