Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Adventures of Maddog Williams in The Dungeons of Duridian

  12:00aktualizováno  28. září 4:07
Kouzelná fantasy adventura ze staré školy o statečném Michaelu Williamsovi, který se vydává zažehnat zkázu světa a odvrátit tak zhroucení jsoucna do nekonečných temnot. Napínavý děj a pohádkové prostředí této adventury čeká jen na vás.
70

The Adventures of Maddog Williams Vol. 1 in the Dungeons of Duridian

Platforma: Freeware
Výrobce: Game Crafters

Stáhnout

Maddog WilliamsŽe jsou Češi mistři v tvorbě adventur, to jsem říkal už mockrát. Ovšem nejsme v tom sami. Vyprodukujeme jich sice hodně, ale kvalitní adventury vznikají po celém světě a tak například dnešní gamesa nazvaná The Adventures of Maddog Williams Vol 1. in the Dungeons of Duridian mnohé české adventurní počíny v mnoha směrech převyšuje a to i přesto, že běží v Dosu a byla vytvořena v době počítačového středověku. Počátky jejího vzniku se datují kolem roku 1992, v roce 1996 si pak konečně mohla vyrazit mezi lidi a ty ji srdečně přijali díky jejím nesporným kvalitám. Gamesa je značně rozsáhlá, obsahuje obrovské množství obrazovek, popisných textů a animačních okének. Hlavně s popisy autoři nešetřili.

Maddog Williams Adventura pochází ještě ze staré školy. Postavičku neovládáte kurzorem myši, ale pomocí kurzorových kláves. A příkazy nevybíráte z menu, nýbrž je musíte psát do příkazové řadky, jak bývá dodnes běžné u řady textových her.

Na začátku vás přívětivé intro ve VGA grafice provede příběhem a zavede do problematiky fantasy světa v níž se The Adventures of Maddog Williams odehrává. Jak to tedy všechno bylo? Asi takhle...

Král Serak byl sveden silou temného boha Malthazara a stal se mužem mocným a zlým. Maddog WilliamsNaneštěstí pro celou zemi vládl ze své pevnosti v Corbalských horách po několik dlouhých let. Jednoho dne se jeho bratranec Sir Robert Thaylor rozhodl skoncovat s jeho hroznou vládou a terorem. Za tímto účelem shromáždil a vycvičil tajnou armádu, k níž se později připojili kouzelníci praktikující bílou magii světla a pravdy. Dlouho se připravoval na boj, vyráběl zbraně, promýšlel strategii. Když byly všechny přípravy hotové vydal se se svou armádou do bitvy na Gilgorathském poli. Bouřlivá bitva trvala po několik dní a přestože mnoho Thaylorových válečníků padlo v bojích, Thaylor nakonec vyhrál a jeho vojsko zajalo zlého exkrále Seraka.

Maddog WilliamsLid této osvobozené země korunoval Thaylora králem a říše prosperovala. Po několika letech míru a pokojného žití se Thaylorovi a jeho ženě narodila dcera, kterou pojmenovali Leoria. Pro lid celého království to byl dobrý čas. Mnoho mužů začalo cestovat do jiných zemí hledat dobrodružství a bohatství. Jeden takový dobrodruh byl Sir Walter Williams of Marinor, který cestoval do všech známých zemí, kde se setkal s mnoho zajímavými lidmi. Mezitím, co se takhle toulal světem, jeho ženě, která na něho čekala doma, se narodil syn Michael. A právě tento Michael Williams je hrdinou našeho příběhu. Je to velice chytrý a zvídavý člověk, který procestoval svět se svým otcem a bojoval proti pirátům a všemožným obludám. Maddog WilliamsA když se rozhodl usadit, zařídil si ve své rodné zemi obchod se starožitnostmi a cennými relikviemi. Jenže podle pověsti se má touto dobou navrátit Serakovo temné zlo a tak vesničané vyhledali Michaela Williamse, statečného hrdinu, aby zažehnal tuto zkázu světa a odvrátil tak zhroucení jsoucna do nekonečných temnot.

Hra je kompletně v angličtině, ale příkazy, které je nutné použít nejsou nijak složité ani pro běžného hráče, který absolvoval vzdělávací systém v polospánku. Navíc se v něm lze poměrně slušně procvičit v základech angličtiny a to dnes v době otevřených hranic není k zahození. Takže downloadujte.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

12 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz