Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Balls – rozverné rozbíjení

aktualizováno 
Rozbíjení talířů, rozbíjení sklenic, divoké závody ve kterých se účastníci o sebe třou jako diví. Tahle hra má koule!
70

The Balls

Platforma: Freeware
Výrobce: Cryptic Sea

  • Sandboxové rozbíjení a závody
  • Level design
  • Pohyb á la Gish
  • Problematická hra po síti

Stáhnout

theballs_03

theballs_01Gish, pět let starý vítěz festivalu nezávislých her IGF, se v poslední době dočkal své už druhé kopie. Arkáda postavená na tom, že ovládáte chlupatou kouli schopnou se odrážet či lepit a kutálet "alienovsky" po zdech, byla po slovenském nemastném neslaném pokusu Gob rozvedena i do multiplayerové šílenosti jménem The Balls. Se svými (ne)přáteli po síti se jako členové mimozemské invazní vlny (ne)vydáte destruovat jeden malý rodinný domek.

theballs_02Než se po pohledu na okolní obrázky rozčílíte, ujasníme si, jak je to s tou hrou více hráčů. The Balls jde hrát v síti i po internetu, ale podobně jako řada nezávislých her (nota bene teprve ve verzi 0.54) se počet hráčů dá mnohdy spočítat na prstech jedné ruky nešikovného řezníka. I přes opakované pokusy se mi nepodařilo najít server s více hráči, a kvůli rozdělanému a chybujícímu síťovému kódu (viz. Mínusy) se mi nepodařilo založit server vlastní. Nicméně, zaprvé níže vystavené video dokazuje, že více hráčů občas do nějaké míry funguje, zadruhé hra má cosi do sebe i při osamoceném koulení se, a zatřetí se počet hráčů snad právě i díky těmto recenzím bude jenom zvyšovat. Byla by totiž škoda tuhle blbůstku přehlédnout.

theballs_03Když jsme si ujasnili recenzní status quo, můžeme se pustit do samotného popisu hry. Sám či s kamarády jako mimozemští invadeři hrajete v interiéru malého domu v několika jednoduchých módech jako závodění či rozbíjení vybavení. Kdo je rychlejší, vyhrává. Kdo rozbije více talířů a lustrů, vyhrává. Zbytek si už domyslíte. Prostředí přímo vybízí k prozkoumávání, zvláště uvážíte-li jedinečné pohybové schopnosti koulí. Zároveň je velmi rozumné, že vývojáři nezapomněli na fyziku, takže chcete-li převrhnout sklenici rozkýváním, není problém. I prostředí samo nabízí pár tajemství k odkrytí – až budete katapultováni toustovačem, dojde vám jaká.

Velkým problémem, snad časem vychytatelným, je nepravidelné cukání až na hranici dvou obrázků za sekundu. U hry, která sází na rozverné rozbíjení a dynamický pohyb po mapě, to zamrzí dvojnásob. A jak jsem zmínil, nešťastně zabugovaný síťový kód limituje hlavní náplň hry. Ale The Balls jsou stále ve vývoji a právě trpěliví hráči jsou v této fázi tou nejcennější komoditou.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

33 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz