Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vězení kolem vás v The Basement's Calling není tím, čím se zdá

  19:14aktualizováno  19:14
Logické hry, ve kterých je třeba uniknout z uzavřené místnosti jsou velmi známé a oblíbené. The Basement's Calling vás překvapí tím, jak je jiný. Jen si nezapomeňte pročíst ke hře přiložený soubor!

The Basement's Calling | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

75

The Basement's Calling

Platforma: Freeware
Výrobce: Elisha Ramos

  • originální úniková hra
  • svoboda je jíná, než čekáte
  • dobrá atmosféra díky audiu
  • zastrčené předměty na obrazovce

Stáhnout
The Basement's Calling

Pokud máte rádi adventury, viděli jste podobnou situaci již mnohokrát. Kolem dokola jsou čtyři stěny, nad vámi strop dvířka uzamčená řetězem. Vaším úkolem, jako již tolikrát je utéct před hrozným osudem a tím, kdo vás sem dolů zavřel.

The Basement's Calling

V The Basement’s Calling ale věci nejsou tak jednoduché. Aktivních předmětů na jedné ze čtyř obrazovek není tolik a budete muset dobře pátrat, než přijdete na to, co vlastně dělat. Ale to není všechno. Ještě něco není v pořádku.

The Basement's Calling

Nemá smysl prozrazovat příliš. Budete si muset hru zkusit sami. Věřte ale, že budete překvapení. Herní doba je kolem půl hodiny a tak vás překvapí už jen fakt, že klíč k zámku, který drží řetěz na padacích dveřích, za nimiž se skrývá svoboda najdete po třech minutách.

The Basement's Calling

Hádanky nejsou tak složité. Budete přenášet sirky, abyste vyřešili rovnici, pohybovat kružnicemi pro sestavení obrázku a podobně. Zádrhelem mohou být jen schované předměty na zdánlivě pustých obrazovkách. Najít důležitou poznámku kdesi v rohu monitoru se mi podařilo po pěti minutách.

The Basement's Calling

The Basement’s Calling je opravdu trochu jiný zážitek, než očekáváte. Body navíc si zaslouží za originalitu, body dolů zase za několik zádrhelových momentů, které vás mohou připravit o zdravé nervy.

Pokud se chcete těm nejhorším vyvarovat, doporučuji si před spuštěním a během hraní několikrát přečíst .txt soubor ve složce se samotnou hrou.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

Po nesprávné odpovědi v Baldi's Basics dostanete pravítkem přes prsty

Baldi's Basics

Noční můra může mít mnoho podob. Někoho děsí tmavá monstra, dalšího uzavřené prostory a pak jsou tací, které málem...

Writer's Block je úžasný příběh o zničující závisti

Writer’s Block

Pro spisovatele je nejhorší, když nemůže psát. Hlavní hrdina této krásné adventury je přesvědčený, že má nepřekonatelný...Další z rubriky

V děsivě obtížné The Dark Lab vám stokrát upadne hlava

The Dark Lab

Máte rádi obtížné hry? Nevadí vám a naopak oceníte, když je akce náročná a vyžaduje kočičí smysly, dokonalé reflexy a...

Při prohře se v geniální hře Inch by Inch stanete mravencem

Inch by Inch

Originálních her je pramálo a když je nějaká navíc i docela vtipná, je to takový malý velký svátek. V případě Inch by...

Kamenné nestvůry z Guardian Angel možná znáte z Doktora Who

Guardian Angel

Podobně jako ve slavném Slender i v tomto hororu vám nepřátelé znepříjemňují cestu lesíkem. Jejich mechanika je ale na...Najdete na iDNES.cz