Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vězení kolem vás v The Basement's Calling není tím, čím se zdá

  19:14aktualizováno  19:14
Logické hry, ve kterých je třeba uniknout z uzavřené místnosti jsou velmi známé a oblíbené. The Basement's Calling vás překvapí tím, jak je jiný. Jen si nezapomeňte pročíst ke hře přiložený soubor!

The Basement's Calling | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

75

The Basement's Calling

Platforma: Freeware
Výrobce: Elisha Ramos

  • originální úniková hra
  • svoboda je jíná, než čekáte
  • dobrá atmosféra díky audiu
  • zastrčené předměty na obrazovce

Stáhnout
The Basement's Calling

Pokud máte rádi adventury, viděli jste podobnou situaci již mnohokrát. Kolem dokola jsou čtyři stěny, nad vámi strop dvířka uzamčená řetězem. Vaším úkolem, jako již tolikrát je utéct před hrozným osudem a tím, kdo vás sem dolů zavřel.

The Basement's Calling

V The Basement’s Calling ale věci nejsou tak jednoduché. Aktivních předmětů na jedné ze čtyř obrazovek není tolik a budete muset dobře pátrat, než přijdete na to, co vlastně dělat. Ale to není všechno. Ještě něco není v pořádku.

The Basement's Calling

Nemá smysl prozrazovat příliš. Budete si muset hru zkusit sami. Věřte ale, že budete překvapení. Herní doba je kolem půl hodiny a tak vás překvapí už jen fakt, že klíč k zámku, který drží řetěz na padacích dveřích, za nimiž se skrývá svoboda najdete po třech minutách.

The Basement's Calling

Hádanky nejsou tak složité. Budete přenášet sirky, abyste vyřešili rovnici, pohybovat kružnicemi pro sestavení obrázku a podobně. Zádrhelem mohou být jen schované předměty na zdánlivě pustých obrazovkách. Najít důležitou poznámku kdesi v rohu monitoru se mi podařilo po pěti minutách.

The Basement's Calling

The Basement’s Calling je opravdu trochu jiný zážitek, než očekáváte. Body navíc si zaslouží za originalitu, body dolů zase za několik zádrhelových momentů, které vás mohou připravit o zdravé nervy.

Pokud se chcete těm nejhorším vyvarovat, doporučuji si před spuštěním a během hraní několikrát přečíst .txt soubor ve složce se samotnou hrou.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz