Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Black Tome je ošklivý, ale dost atmosférický horor

  14:03aktualizováno  14:03
Graficky nevábný, ale jinak skvělý horor The Black Tome vyčaruje atmosféru příběhů H. P. Lovecrafta a nechá vás pobíhat po vesničce, ve které řádí podivný a nebezpečný kult.
80

The Black Tome

Platforma: Freeware
Výrobce: -JTR-

  • skvělá atmosféra
  • opravdové napětí, kdy se snažíte přežít
  • podle příběhů Lovecrafta
  • trochu moc tmavé
  • graficky šeredné

Stáhnout

The Black Tome | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

The Black Tome

Že hry, které chtějí vytvořit dobrou atmosféru, nemusejí zákonitě oplývat nejlepší grafikou, dokazuje The Black Tome, což je jednoduchý akční horor na motivy povídek H. P. Lovecrafta. Shora snímaný detektiv přijíždí do téměř opuštěné vesničky prozkoumat, jak je to skutečně s tím nebezpečným kultem, který se ve zdejší krajině usadil.

Píšou se dvacátá léta dvacátého století a vy jakožto novinář a vyšetřovatel v jedné osobě dostanete nápad prověřit, jak pravdivé jsou historky ohledně podivných únosů lidí, spatřených monster a podivných událostí v nedaleké vesnici.

The Black Tome

Jakmile dorazíte na místo, odejde vám baterie z auta a zjistíte, že situace je vyhrocenější, než se zdálo. Naprostá většina obyvatel městečka zmizela a ti, co zůstali, jsou pozavíraní doma a na ulicích patrolují členové kultu a střílejí do všeho, co se pohne.

The Black Tome je možná dost ošklivé kačátko, ale dokáže vytvořit atmosféru, která vás pohltí. Je to dáno především chytrým designem a zvukovou a hudební kulisou. Vaším primárním úkolem je dobít si autobaterii, ale je jasné, že to asi nebude tak snadné.

The Black Tome

Ve městě procházíte budovami a kromě všeho dostupného vybavení nacházíte klíče, které otevírají různé zámky. Vzhledem k tomu, že nepřátel je více než nábojů (za které musíte většinou vesničanům dost zaplatit), je hra spíš survival horor než akční hra.

To je dáno i tím, že málokdy narazíte na více než jednoho či dva nepřátele. Po ruce máte přehledný inventář, ve kterém nosíte všechno potřebné, ale je omezen hmotností předmětů.

The Black Tome

Mnoho zásahů nepřežijete, a tak se skrýváte za rohy a jen vykukujete ve snaze trefit ozbrojeného nepřítele. Když protivník nemá zbraň, ještě si rozmyslíte, jestli do něj ládovat drahocenné náboje, nebo raději vytáhnout nůž a ubodat ho k smrti.

The Black Tome jsem si užil jako málokterou hru v poslední době. Všechno zde je intuitivní a navíc kromě atmosféry oplývá i některými hezkými nápady, jako je třeba koukání se přes okna do opuštěných domů, nebo zvyšování obranyschopnosti pomocí morfia, whisky nebo cigaret.

The Black Tome

Pokud ani u vás není grafika na prvním místě, The Black Tome doporučuji. Je sice trochu tmavší, a tak na okolních obrázcích není nic vidět, ale zase pěkně nasajete podobnou atmosféru, jakou vykouzlil ve svých dílech Lovecraft.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz