Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Black Tome je ošklivý, ale dost atmosférický horor

  14:03aktualizováno  14:03
Graficky nevábný, ale jinak skvělý horor The Black Tome vyčaruje atmosféru příběhů H. P. Lovecrafta a nechá vás pobíhat po vesničce, ve které řádí podivný a nebezpečný kult.
80

The Black Tome

Platforma: Freeware
Výrobce: -JTR-

  • skvělá atmosféra
  • opravdové napětí, kdy se snažíte přežít
  • podle příběhů Lovecrafta
  • trochu moc tmavé
  • graficky šeredné

Stáhnout

The Black Tome | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

The Black Tome

Že hry, které chtějí vytvořit dobrou atmosféru, nemusejí zákonitě oplývat nejlepší grafikou, dokazuje The Black Tome, což je jednoduchý akční horor na motivy povídek H. P. Lovecrafta. Shora snímaný detektiv přijíždí do téměř opuštěné vesničky prozkoumat, jak je to skutečně s tím nebezpečným kultem, který se ve zdejší krajině usadil.

Píšou se dvacátá léta dvacátého století a vy jakožto novinář a vyšetřovatel v jedné osobě dostanete nápad prověřit, jak pravdivé jsou historky ohledně podivných únosů lidí, spatřených monster a podivných událostí v nedaleké vesnici.

The Black Tome

Jakmile dorazíte na místo, odejde vám baterie z auta a zjistíte, že situace je vyhrocenější, než se zdálo. Naprostá většina obyvatel městečka zmizela a ti, co zůstali, jsou pozavíraní doma a na ulicích patrolují členové kultu a střílejí do všeho, co se pohne.

The Black Tome je možná dost ošklivé kačátko, ale dokáže vytvořit atmosféru, která vás pohltí. Je to dáno především chytrým designem a zvukovou a hudební kulisou. Vaším primárním úkolem je dobít si autobaterii, ale je jasné, že to asi nebude tak snadné.

The Black Tome

Ve městě procházíte budovami a kromě všeho dostupného vybavení nacházíte klíče, které otevírají různé zámky. Vzhledem k tomu, že nepřátel je více než nábojů (za které musíte většinou vesničanům dost zaplatit), je hra spíš survival horor než akční hra.

To je dáno i tím, že málokdy narazíte na více než jednoho či dva nepřátele. Po ruce máte přehledný inventář, ve kterém nosíte všechno potřebné, ale je omezen hmotností předmětů.

The Black Tome

Mnoho zásahů nepřežijete, a tak se skrýváte za rohy a jen vykukujete ve snaze trefit ozbrojeného nepřítele. Když protivník nemá zbraň, ještě si rozmyslíte, jestli do něj ládovat drahocenné náboje, nebo raději vytáhnout nůž a ubodat ho k smrti.

The Black Tome jsem si užil jako málokterou hru v poslední době. Všechno zde je intuitivní a navíc kromě atmosféry oplývá i některými hezkými nápady, jako je třeba koukání se přes okna do opuštěných domů, nebo zvyšování obranyschopnosti pomocí morfia, whisky nebo cigaret.

The Black Tome

Pokud ani u vás není grafika na prvním místě, The Black Tome doporučuji. Je sice trochu tmavší, a tak na okolních obrázcích není nic vidět, ale zase pěkně nasajete podobnou atmosféru, jakou vykouzlil ve svých dílech Lovecraft.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Volvo S60 D3 MOMENTUM CZ
Volvo S60 D3 MOMENTUM CZ

r.v. 2011, naj. 91 407 km, diesel
299 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz