Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Book of Spells 3 – návod

  12:00aktualizováno  28. června 9:31
Třetí část české adventury The Book of Spells je ještě delší a ještě složitější než kapitoly předchozí, přesto jsme ji dohráli a pro ty, kdo zakysli, máme připraveného průvodce hrou…

Book of Spells 3 Na začátku hry jděte doleva a nechte se zastřelit. Pomůže vám Spyros. Vypijte léčivý nápoj [1,1] a jděte doprava. Promluvte si s chlapcem, až vás požádá o něco k pití. Podívejte se na značku a seberte velkou skálu pod značkou [1,2]. Jděte doprava a ve vesnici se vybavte sekerou [1,3]. Vejděte do prostředního domu a promluvte si s mužem. Vyčerpejte všechny možnosti a jděte do domu vpravo a promluvte si s králem. Seberte zlatou knihu z poličky a prozkoumejte ji v inventáři [9,11]. Ještě seberte koště, sice se zlomí, ale i tak se bude určitě hodit [2,13].

Jděte ven a k místu, kde hlídá stráž a nechce vás pustit dál. Promluvte si s ní – bude potřeba dokázat, že jste přišli v míru. Použijte bílé prostěradlo na zlomené koště – budete mít bílou vlajku [1,14]. Ukažte ji strážci a pustí vás dál [1,15]. Vejděte do jediného stanu, kam vejít lze, a promluvte si s kouzelníkem – nabídne vám sklenici vody. Vezměte si ji a zkuste se jí napít [1,16]. Bude ale příliš horká. Hoďte do ní tedy kostky ledu z inventáře [1,17] a napijte se z ní [1,18]. Ještě seberte dvě polorozpuštěné kostky ledu [1,19] a vraťte kouzelníkovi skleničku [1,20]. Ukradne vám knihu kouzel, budete mu místo ní muset přinést plášť neviditelnosti. Dostanete také klíč. Seberte rajčatovou „krev“ ze země [1,21] a vyjděte ven.

Použijte krev na krabičku [1,22] a vraťte se do vesnice. Jděte do domku, kde král jedl špagety. Vyměňte s ním kečup za stránku do knihy kouzel [1,23] a zase dům opusťte. Vybruste v inventáři páčidlo – bude se blýskat jako zlato [1,24]. Vejděte do prostředního domu a dejte ho prodavači. Zatímco se zabývá páčidlem, seberte mu ze stolu minci [1,25] a až vám ho vrátí s tím, že je to podfuk, vyjděte ven. Strčte minci do stroje ve vesnici [1,26]. Sice se zasekne, ale když do něj kopnete, nápoj vám vydá [2,28]. Jděte s ním doleva ke skákajícímu klučíkovi a dejte mu ho [1,29]. Vezměte si jeho skákadlo [1,30] a vraťte se do vesnice. Pokračujte doprava až dojdete k velkému kmeni stromu a kulaté skále. Na kmen použijte sekeru [1,31] a až spadne na skálu, použijte na něj svůj vlastní kámen [1,32]. Seberte ho a do díry dejte balón [1,33]. Hoďte ho znovu a dostanete se na druhou stranu [1,34].

Book of Spells 3 Jděte doprava a uvidíte hrad, kde máte ukrást plášť pro kouzelníka. Udělejte si sněhovou kouli [1,35] a otevřete si klíčem bránu. Zkuste vejít dovnitř – nepovede se to. Dovnitř se lze dostat dvěma způsoby – hodíte sněhovou kouli na rudé oko nad bránou nebo zapálíte cigaretu a použijete ji na vchod [4,39]. Vevnitř stiskněte tlačítko u dveří, čímž definitivně deaktivujete lasery. Promluvte si s duchem – požádá vás o pomoc. Vyřešte hádanku se svíčkami, která se nachází pod ním, a získáte tak kus jeho oblečení [9,48]. Jděte doprava a promluvte si se zrcadlem. Použijte rajčatový džus a popatlejte s ním oblečení od ducha [1,49]. Ještě na něj použijte polorozpuštěný led [1,50] a dejte kostým svému obrazu v zrcadle [1,51]. Vejděte dovnitř. Uvidíte tam spoustu plášťů, vy ale zkuste sebrat „zeď“ v místě, kde žádný není vidět – tím získáte kýžený plášť neviditelnosti [10,61]. Ještě prozkoumejte žlutý plášť na konci, nachází se v něm totiž další strana do knihy kouzel [1,62].

Vraťte se do hradu, pak k místu, kde jste přeskočili propast. Klikněte na druhou stranu – Aarh přejde po mostě, kterého si předtím nevšiml. Jděte k mágovi, ale místo pláště mu dejte zlatou knihu [1,63]. Dejte do knihy obě nalezené stránky [20,83], pak se vraťte do města. Jděte na místo, kde hra začínala, a použijte na sebe plášť neviditelnosti [1,84]. Jděte doleva k lučištníkovi, který vás prvně střelil – neuvidí vás a vy můžete s klidem projít do temnoty za ním. Poslední, co budete muset udělat, je vyrobit si z prostěradla malý padák [1,85] – a třetí díl Knihy kouzel je úspěšně za vámi.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Botanicula

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Volkswagen Polo 1,2HTP...
Volkswagen Polo 1,2HTP...

r.v. 2009, naj. 236 064 km, benzín
81 900 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz