Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Crypt - pořádná 3D řežba

  12:00aktualizováno  6. října 10:41
3D akční hry nejsou na poli freeware her běžným žánrem. Dnes tu však máme jednu vcelku kvalitně zpracovanou. Takže pokud si chcete trošku zastřílet, stáhněte si tuto hru.
60

The Crypt

Platforma: Freeware
Výrobce: OTS Software

Stáhnout

The CryptAkční střílečky, to je žánr velmi starý. Počínaje Wolfensteinem 3D, pokračuje dalšími legendami jako je Duke Nukem 3D, anebo samozřejmě Doom, až po nejnovější řežby typu Unreal Tournament. Her, kde je vaším úkolem běhat, skákat, získávat nové a lepší zbraně a hlavně střílet nepřátele, je k mání opravdu spousta. Pokud budete chtít, určitě si vyberete. Jestliže však za tyto hry nechcete utrácet peníze, nezbývá vám, než se poohlédnout po nějaké volně šiřitelné. A vzhledem k tomu, že 3D stříleček se v této oblasti zase tolik nevyskytuje, jistě nepohrdnete tímto titulem.

Na začátku hry vás čeká prázdná místnost a v ruce puška s nekonečně mnoho náboji. Bohužel vás budu muset zklamat - lepší zbraň ve hře už není, takže se musíte spokojit s tím, co držíte v ruce, v průběhu celé hry. The CryptV okně je několik údajů, které vám zajišťují určitou informovanost o průběhu hry. Počet životů, zbývající energie vyjádřená v procentech a skóre. To vše je k vidění v horní části okna. Ve spodní je pak umístěn jakýsi kompas, který ukazuje vzdálenost a směr k cíli hry.

Co se týče vašeho úkolu, je pouze jeden jediný. Dojít do cíle a získat co nejvyšší skóre. Proto musíte zabít spoustu nepřátel. Avšak i zde vás zklamu, neboť oponenti jsou pouze jednoho druhu. Jedná se o človíčky oblečené ve stejnokroji s pistolkou v ruce, kteří vám každou ránou srazí energii o 10 bodíků. Před střelami lze uhnout do strany, což je však pomalé, proto je lepší vyskočit do vzduchu (pravým tlačítkem myši). Pokud se prokoušete hrou téměř k cíli, narazíte ještě na jednoho výjimečného strážce. Jedná se o robota, kterého musíte porazit, a věřte, že vydrží více ran než vy!

Do cesty se vám kromě nepřátel staví i jiné překážky. Všudypřítomné barely a bedny je tak nutno rozstřílet. The CryptSnad na každém rohu je zelená láhev, která vám zvýší energii o 10 bodů, tu a tam narazíte i na bednu, která vám přidá život.

Co se týče hudby a zvuků, hodnotím je kvalitně. Ke hře se hodí, avšak nijak ji nedotvářejí. Co se týče grafiky, zklame vás stálost textur na každém rohu, což mnohdy vede k zabloudění ve spleti naoko stejných místností.

Závěrečné hodnocení tak nebude pro hru nijak valné. Ačkoliv se jedná o ne příliš častý žánr a o hru náročnou na velikost výsledných souborů, snažili se zřejmě autoři šetřit tam, kde by dle mého názoru nemuseli. Takže se vesměs jedná o výtvor hodný několika zahrání. Pro zpestření jej však vřele doporučuji a doufám, že vás neodradí velikost, kterou v dnešní době skousnou snad už i modemisti.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 34 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz