Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Curse of Kaumaha - zakletý ostrov

  12:00aktualizováno  9:12
Pokud očekáváte příjemnou procházku džunglí, jste tak trochu na špatné adrese. Místo prosluněného odpoledne vás totiž čeká černí zahalená noc, během níž se v prostoru objevují ty nejodpornější příšery. Bojíte se?
70

The Curse of Kaumaha

Platforma: Freeware
Výrobce: Game Fortress

Stáhnout

The Curse of KaumahaAž neskutečně tajemnou výpravu je třeba očekávat v nenápadné Gamemaker hříčce jménem The Curse Of Kaumaha. Ta nás totiž zavede na území jednoho zakletého ostrova, po němž se aktuálně pohybují různé odporně vypadající příšery. A bohužel jste to právě vy, kdo jako jediný může tento zakletý ostrov zachránit. Dosáhnete toho mimochodem jen jedním jediným způsobem – tím že prolezete všechny nabídnuté lokace, jež začínají džunglí. Dále vás protáhnou ještě temnějšími kobkami, které se ale bohužel stále skládají z těch samých prvků. Celá hra je totiž seskládaná z malých kostiček, jimiž jsou The Curse of Kaumahapostaveny všechny plošinky ap. Po těch se budete celou dobu pohybovat, přičemž je třeba připočíst i liánové mosty a ze zeleného materiálu postavené přírodní žebříky, jež vás vynesou do vyšších lokací. V této souvislosti je třeba zmínit jednu nepříjemnost, která mi hru dokázala pořádně otrávit. A sice, když jsem hru procházela po prvé, omylem jsem seskočila do malé propasti, kde se nacházeli dva nepřátelé. Okamžitě jsem je tedy usmrtila abych posléze zjistila, že se vlastně z této oblasti nemám jak dostat. Hradba kolem totiž byla tak veliká, že přeskočit ji klasickým způsobem prostě nešlo a tak mi nezbylo nic jiného, než bezradně hru restartovat a hrát pěkně od začátku.

Rozhodně pochválit je třeba způsob likvidování protivníků. Jak si jistě sami brzy všimnete, váš hlThe Curse of Kaumahaavní hrdina, obyčejná hnědá koule, při sobě nenosí žádnou zbraň. To ji ale nečiní zcela bezbrannou, jednoduše totiž může využít toho, co po cestě potká. Přesněji řečeno narážím na obří stojany s plápolajícím ohněm, do nichž stačí napálit a z velkého ohně se oddělí několik málo plamínků, které dopadnou na zem opodál. Jediné správné časování a trocha štěstí tedy dokáže nepřátele zabít. Tím, že vychytáte správný okamžik, vyskočíte nahoru a následné plamínky dopadnou přímo na protivníka, dosáhnete ideálního postupu. Jak je ale jistě každému jasné, bude to chtít velkou porci tréninku.

The Curse Of Kaumaha ovšem není zcela dokonalou hrou. Po čase se okouká i okolní prostředí, překážky jsou stále stejné a především se čas od času stává, že má hra problémy s plynulostí a to i na poměrně silných strojích. Pokud toto nebude váš případ, nemáte se v nejmenším čeho bát.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz