Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Darkest Woods vás leknutím shodí ze židle

  17:00aktualizováno  17:00
Adventura The Darkest Woods je v lecčem jiná než jiné podobné tituly. Třeba jen tím, že v ní můžete umřít už během první minuty hraní, nebo že se během toho klidně můžete samým leknutím uškrtit na kabelu od vlastních sluchátek. Tak si, prosím, dávejte pozor.
80

The Darkest Woods

Platforma: Freeware
Výrobce: Martadello

  • nadstandardní herní doba
  • velmi dobrá atmosféra
  • smrt na vás číhá všude
  • grafika zjevně nebyla při vývoji ve středu zájmu
  • šílené lekačky (pro někoho plus)

Stáhnout

The Darkest Woods | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

The Darkest Woods

Netradiční ruská adventura The Darkest Woods má skvělou děsivou atmosféru. Je to hra, která vás doslova zasypává lekačkami a ve které můžete umřít už během první minuty hraní. Podivně neostrá grafika nejprve vyvolá na vaší tváři úšklebek, který se ale ztratí ve chvíli, kdy si uvědomíte, že se bojíte na cokoliv kliknout v obavě, že na vás vyskočí bezhlavé tělo.

The Darkest Woods

Jak už to v případě hororů bývá, příběh nemůže být primitivnější. Sledujeme stopu vyšetřovatelů paranormálních aktivit, kteří se snaží dostat do uzavřeného hotelu, v němž v minulosti došlo k podivným úmrtím. Klasika. Svědkové kteří přežili, popisují nadpřirozené síly, které zde vládnou, hotel je postaven na starodávném indiánském pohřebišti a dřív byl útočištěm šíleného satanistického kultu očekávajícího apokalypsu. Ani nevím, co z řečeného je pravda a co jsem si vymyslel.

The Darkest Woods

Zkrátka o děj tady nejde, tomu můžete vesele dát vale. Začínáte v lese a k hotelu se musíte nejprve dostat. Hra se ovládá poměrně netradičně z pohledu první osoby. Místo klikání na obrazovku ve směru kam chcete jít se pohybujete pomocí klikání na tlačítka, která označují jednotlivé možné úkony. Například „jdi vlevo“, „jdi kupředu po pěšině“, nebo „nahlédni do studny“. Předměty se naopak sbírají a používají jako v jiných hrách.

The Darkest Woods

Zajímavé je, že hra s tak „ošklivou“ grafikou a odehrávající se navíc převážně na statických obrazovkách dokáže vykouzlit tak silnou atmosféru. Graficky The Darkest Woods připomíná černobílou vystřihovánku na rozpixelovaném pozadí. Světe div se, funguje to. Myslím, že hlavní zásluhu na tom má zvuková složka. V lese slyšíte vítr a vytí vlků, neustále někde brečí dítě, za okny probleskuje bouře a tak dál.

The Darkest Woods

Dalším, co přispívá k atmosféře, je myslím fakt, že vás neustále drží ve střehu. Na to, že jde o point and click adventuru, můžete v ní umřít na každém rohu. Každá smrt je samozřejmě tak nečekaná, že úlekem proskočíte zdí.

The Darkest Woods je plná lekaček, které řádně prověří odolnost vašeho srdce ke kolapsu. Nevíte, jestli vás nezabije pohled z okna nebo otevření dveří, jste proto stále ve stresu a cítíte studený pot na čele.

The Darkest Woods

Mnoho hráčů tento typ her nemá v lásce. Je veselé dívat se na videa hráčů, kteří hrají děsivé hry plné lekaček, ale hrát je osobně je věc jiná. V rámci hororů jsou často takové tituly brány jako cosi podřadného, protože děsí jen levnými triky.

The Darkest Woods

The Darkest Woods na jednu stranu taková je, ovšem na druhou se jí daří vytvářet a držet silnou atmosféru, takže v jejím případě o nic podřadného nejde. Je to kvalitní puzzle horor se zvláštním ovládáním, spoustou umírání a slušnou herní délkou.

Zde odkaz na verzi pro Windows 64-bit, Linux a Mac OS.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 2 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz