Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Deep je hrou na potápěče a sběrače pokladů

  15:00aktualizováno  15:00
The Deep je graficky zdařilá herní "simulace" zážitků podmořského potápěče. Je založena na hráčově touze prozkoumávat a dokumentovat svět pod hladinou moře.
75

The Deep

Platforma: Freeware
Výrobce: Matt Lefevere

  • neokoukané prostředí pod mořskou hladinou
  • relaxační hratelnost
  • pěkná grafika
  • nenabízí mnoho herního obsahu
  • nenadchne každého (je třeba být správně naladěn)

Stáhnout
The Deep

U hry The Deep je třeba mít chuť prozkoumávat podmořské pláně a okolí zajímavých lokací, získávat nové objevy, nacházet cennosti a fotografovat vodní faunu a flóru. Pokud navíc rádi zkoušíte nové a originální věci, hra se vám odvděčí skvělou grafikou a odpočinkovou hratelností.

V neoprénové kůži potápěče je hráči ponechána relativní svoboda pohybu a otevírá se před ním graficky velmi pěkné prostředí s vyšším okolním tlakem, než na jaký je obyčejně zvyklý. Není se však čeho bát, protože hra sází spíše na nenáročnou hratelnost a relaxační požitek z hraní, takže nic jako lidožraví žraloci zde nemá místo.

The Deep

Podmořské prostředí je ve hře vykresleno skutečně hezky. Navíc, ať již se hráč podívá do kteréhokoliv rohu, nepůsobí krajina pod hladinou nijak mrtvým dojmem.

Kromě neustálých odrazů slunečních paprsků od vlnek na hladině, které putují po všech předmětech na dně je to především zásluha ryb a ostatních zvířat, které sem tam přeplavou přímo kolem vaší hlavy.

The Deep

S tím ostatně také souvisí jeden z úkolů. V každé lokaci je třeba vyfotit určitý druh ryby nebo třeba tuleně. Kromě toho je nutné také nacházet historické předměty, především různé nádoby a získávat vzorky specifických korálů. To vše má hráč popsáno v přehledném a snadno dostupném zápisníku.

The Deep je velmi pěkná hra, ale není pro každého. Neurazí ty, kterým nedělá problém fakt, že valnou většinu hraní se jen rozhlížejí po krásně vymodelovaném světě pod hladinou a hledají nějaké staré nádobí, popřípadě fotí ryby kolem.

The Deep

Jiným zase může připadat dost nudná a nebudou daleko od pravdy.Hra je skutečně nenáročná a nic před hráčem neskrývá a nic navíc nenabízí, ale je to zajímavý zážitek, na který však musíte být ve správném rozpoložení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

82 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz