The Eskimo Fishing Trip - eskymáci!

  12:00aktualizováno  10:53
Umíte si představit jaké to je být Eskymákem ztraceným daleko od domova? Jestli ne, pak by vám jistou představu mohla zprostředkovat výborná hra - The Eskimo Fishing Trip, kterou vám dnes na Plných hrách přinášíme. Ponořte se s námi hluboko do studenných končin severního pólu a ulovte poslední ztracenou rybku!

The Eskimo Fishing Trip

Platforma: Freeware

Stáhnout

The Eskimo Fishing TripCílem hry, který vás zaměstná na několik hodin, je pomoci nebohému Eskymákovi, jenž se jakýmsi nedopatřením zatoulal až pod spalující pouštní slunce. Jak jistě uznáte, náš hrdina se na rozpáleném písku necítí zrovna jako ryba ve vodě a mnohem raději by dal přednost severněji položeným krajům. Naštěstí existuje možnost, jak se dostat zpět domů. Prvním krokem k návratu bude vylovit všechny ryby z jezírka zdejší oázy a dát je místnímu barmanovi. A právě tady bude nešťastný Inuit potřebovat vaši pomoc.

Vaším úkolem bude vylovit postupně všechny ryby z několika jezírek, na která spolu s kamarádem Eskymákem, během jeho cesty domů, narazíte. K dispozici budete mít, kromě prutu, také omezený počet návnad, jedině na něž se dá něco chytit. Zpočátku to bude snadné. Ryb je málo a návnad je dostatek, ale s vaším postupem směrem k severu bude ryb přibývat, návnady se pomalu stanou nedostatkovým zbožím a občas se budete muset smířit i s časovým limitem. Přesto ale hra není nijak obtížná. Určitě největším problémem pro většinu hráčů bude zjistit, jak vlastně ryby chytat. Klasický způsob, kdy ponoříte návnadu do vody, tady nefunguje. Místo toho musíte počkat až ryba vystrčí hlavu ven z vody a trefit se jí návnadou do chřtánu. Potom už stačí počkat si až ryba zavře tlamu, a teprve pak ji vytáhnout. Při tom všem si ještě musíte dávat pozor, aby se nepřetrhnul vlasec, a vy tak neztratili drahocennou návnadu. Jakmile si ale celý postup osvojíte, nebude vám již činit problém vychytat jakékoliv jezírko, na které ve hře narazíte. Bohužel, hra nabízí pouze osm úrovní, což opravdu není mnoho. I když na druhou stranu, po delším hraní by se možná začala projevovat určitá jednotvárnost herního schématu. Vždyť vlastně celou hru děláte stále to samé. Lovíte ryby. Ještě štěstí, že je to tak zábavné.

The Eskimo Fishing TripOvládání hry je řešeno kompletně přes myš a je velice jednoduché. Posouváním myši do stran posunujete ve stejném směru i prut, zatímco vertikálním pohybem měníte sklon prutu, a tedy i výšku návnady nad vodou. Levé a pravé tlačítko myši pak ovládá pohyb návnady směrem od vás nebo k vám. V případě ztráty návnady, ať už vinou neopatrné manipulace, nebo neposedné ryby, si přitažením prutu "k sobě" připravíte návnadu novou.

Dovolte mi teď, abych se na chvíli zastavil u grafického zpracování hry, které je prostě báječné. Ačkoliv je herní scéna snímána statickou kamerou, vše je zpracováno kompletně ve 3D. Každá herní scenérie byla pečlivě vymodelována ve 3D Studiu a spolu s jednoduchými texturami v pastelových barvách, vytváří velice působivý estetický dojem. Ryby plovoucí ve vodě čeří hladinu jezírka, která věrně odráží okolní prostředí. Odraz je přitom příslušně deformovaný, podle toho jak je hladina rozvlněná. V nočních levelech si pak užijete dynamického světla, které osvětluje scénu v závislosti na tom, jak pohybujete prutem. To vše si můžete vychutnat v jednom z nabízených rozlišení od 640 x 480 v šestnácti bitech až po 1024 x 768 ve třiceti dvou bitech. Vyladit hru úměrně výkonu vaší grafické karty lze pak ještě nastavením kvality zobrazení. Okolní obrázky snad dávají určitou konkrétnější představu, jak to vlastně celé vypadá.

The Eskimo Fishing TripCo se týče zvuků a hudby, musím konstatovat, že v tomto ohledu působí Eskimo poněkud chudě. Místo hudby hru podbarvuje jen směsice ambientních zvuků, vedle kterých uslyšíte snad už jen zvuky šplouchající vody. Na druhou stranu jsou ale všechny samply v dobré kvalitě a když už nic jiného, tak alespoň hru nijak nedegradují.

Jak už asi z předchozích řádků vyplynulo, The Eskimo Fishing Trip je rozhodně velice zajímavou hrou, která by určitě neměla ujít vaší pozornosti. Vysoká hratelnost snoubící se s vynikajícím grafickým zpracováním, to se na poli freewarových her zas tak často neurodí. A to je také důvod, proč hře odpouštím těch několik málo nedostatků, které má.

Autor:

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Najdete na iDNES.cz