Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Fly - moucha obchodnice

  12:00aktualizováno  26. prosince 11:51
Slyšeli jste už někdy o tom, že by docela obyčejná moucha zlodějka měla smysl pro obchodování s tím, co si nakrade ze stolu na blízké farmě? No vidíte a tahle ta to umí přímo dokonale. Pokud se jí podaří vyhnout se plácačce, kterou se snaží farmář její počínání překazit, vymění vše, k čemu se dostane za peníze a jiné hmotné statky s různými broučky!

The Fly

Platforma: Freeware
Výrobce: Game One

Stáhnout

The FlyOcitnete se tedy v roli malé, nepříliš pohledné a zcela bezbranné zelenkavé mouchy a budete si chtít vydělat nějaký ten dolar na přilepšenou. Nemáte ale jinou možnost přivydělávání, než na zdejší farmě doslova krást vše, na co přijdete. Farmářův stůl je vskutku bohatý, takže o salámy, ostatní uzeniny, ovoce a zeleninu nebudete mít nouzi, ukrást se dá ovšem mnohem více, cukr, med, cukroví i nějaké jiné předměty, které s potravinami nemají nic společného. Vše co tady nakradete, postupně formou dražby prodáte čtyřem broučkům, kteří už dychtivě čekají na vaši široce rozsáhlou sortimentní nabídku. Takže se s prodejem neukvapujte, čekejte vždy na tu nejvyšší nabídku, ono se to určitě vyplatí.

Hru lze hrát i ve dvou hráčích a tady nastává ten veliký problém. V krádežích se vám snaží zabránit farmář, jemuž je velmi nemilé, že se ho pokoušíte okrádat. Má v ruce velmi nebezpečnou plácačku, s kterou navíc umí velmi dobře zacházet a též mu nechybí motivace, protože pokaždé, když se mu podaří vás sprovodit ze světa, obdrží 42 dolarů, což jistě uznáte je za jeden muší život částka více než přiměřená. Za peníze, které obdržíte z dražby, si můžete nakoupit různé prostředky na obranu a různé jiné vymoženosti, jako životy a bonusy, problém však tkví v tom, že za dolary nakupuje i farmář a věřte mi, že má také možnost výběru, další plácačku, rychlejší a přesnější ránu, takže vše je jen otázkou bystrosti a dodržení časového limitu.

The FlyTak se budete pomalu, ale jistě, prokousávat do dalších kol a budete na číhající nebezpečí čím dále tím lépe vybaveni. Hned po spuštění hry se nabízí několik možností. Můžete si vybrat, jestli chcete hrát pouze za jednoho hráče, nebo si to zkusit ve dvou. Nastavit si lze zapnutí doprovodné hudby a zvukových efektů, nechat si představit tvůrce hry a co je velmi důležité, prohlédnout si nastavení ovládání obou hráčů. Dále je možno přestavět si počet hracích dnů, zde opět máte k dispozici možnost tří voleb, stejný počet zadání máte i u nastavení obtížnosti hry. Měnit lze i mód hry a to hrát buďto na normál, nebo si zvolit extrémní, to vše záleží pouze na tom, jak si hru sami nastavíte.

The FlyPokud se rozhodnete pro hru ve dvou, mohu vás ujistit, že máte vystaráno na delší dobu, protože nejste prakticky ničím omezeni, pokud neberu v úvahu časový limit pro jednotlivá kola, který se ukazuje a běží vlevo nahoře na obrazovce. Jinak si můžete nakupovat a prodávat dle libosti, neustále se vybavovat dalšími předměty a tak postupovat do dalších kol stále dokonalejší a odolnější, při čemž konec hry je skutečně v nedohlednu. Ovládání hry není příliš obtížné, ba naopak s přihlédnutím na podrobný popis je zcela jednoduché a přijatelné. Domnívám se, že hra je zpracována takovým způsobem, že musí zaujmout malé i velké hráče, také začátečníky i zkušené a otrlé “pařany”, v tom spatřuji její největší kouzlo.

Docílené výsledky si samozřejmě můžete zapsat do tabulky nejlepšího skóre. Grafiku hry nelze jinak hodnotit, než jako naprosto dokonalou, je doslova vypiplána do nejmenších detailů. Ocitnete se v těch nejrůznějších prostředích a všechna oplývají rozsáhlou rozmanitostí. Co se týká doprovodné hudby a zvukových efektů, nenapadají mne výstižnější slova, než že jsou skvělé až úchvatné. Jsem přesvědčena, že toto dílko se autorům obzvláště vydařilo a rozhodně stojí za povšimnutí, takže si ho nenechejte ujít, byla by to věčná škoda!

 
Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz