Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Hanrahan Game: Final Mix - piráti a ninjové

  12:00aktualizováno  8:44
Akční hopsačky se v poslední době nápadně rozmáhají, čemuž ale není třeba učinit přítrž. Pokud by totiž všechny byly tak zábavné jako tato, nemáme si na co stěžovat.
80

The Hanrahan Game: Final Mix

Platforma: Freeware
Výrobce: flying squire

Stáhnout

HanrahanThe Hanrahan Game: Final Mix vypráví příběh zlotřilého Mr Patersona. Vedle řady dalších zločinů se mu totiž povedlo unést vaši ženu, kterou umístil přímo na svém ředitelství, kam se musíte dostat. A tím jako tradičně zachráníte nejen osud svého blízkého, ale i celý svět.

Možná trochu překvapivým momentem je, že autoři kladli poměrně značný důraz na herní příběh. Ten je vyprávěn nejen v úvodním intru, nýbrž se s častými rozhovory setkáte i uprostřed soubojů. I když by to někomu mohlo připadat jako zbytečné přerušování, mě osobně se tento styl poměrně zamlouval. Aspoň jste si totiž po další vybojované bitvě trochu odpočinuli nad pár větami psaného slova. Co již ale tak vyvedené není, to je obsah těchto rozhovorů. Většinou se totiž jedHanrahanná o řeč zcela o ničem, bez sebemenší informační hodnoty, což se vám nejspíše až tak moc zamlouvat nebude.

Tento fakt do jisté míry napraví propracovaný soubojový systém, který dává hráči přístup ke dvou zbraním. První je kontaktní a je jí vaše mačeta, kterou se můžete jednoduše ohnat kolem své hlavy a tím odrazit útok protivníka, který se žene přímo na váš. Ve většině případů ale bude daleko účinnější možností využití zbraně druhé, která je použitelná více na dálku. Již ji nelze tak lehce popsat jako předešlý příklad vzhledem k tomu, že má několik různých podob, které se budou střídat v průběhu misí. To budete totiž sbírat potřebné projektily různých druhů. Těch je ale omezené množství, proto se s nimi nevyplatí plýtvat. Tak jako tak se ale setkáte s výbušnými bombami, které ve velkém množství rozhodíte kolem sebe a pokud se trefíte, máte vyhráno. Občas mi přišly užitečnější speciální bodáky, kteHanrahanré pro změnu rozsypete po zemi a až na ně nepřítel našlápne, je zle (to samé ale bohužel platí i pro vás). Základní podobu pak tato zbraň má v podobě pohazovaných železných kousků, které jsou taktéž velice nebezpečné.

Dalším kladem, který je třeba k hodnocení The Hanrahan Game: Final Mix přičíst je variabilita nepřátel, kteří jsou i celkově vzato poměrně originální. Řada z nich je lidského původu, nechybí piráti ap., přičemž všechny postavy se pohybují dosti nepravidelným způsobem, což vám jejich zachycení ještě ztěžuje. Pokud by se vám to ale povedlo, budete v mnoha případech odměněni upgradem, jako je zvýšené brnění nebo alespoň nové projektily do zbraně.

The Hanrahan Game: Final Mix mě velice mile překvapila. I když jsou prostředí čas od času trochu jednotvárné, zábavu si užijete tak jako tak a to se přeci počítá nejvíce.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

37 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz