Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Journey of Mikko 4 - další mimozemský útok

aktualizováno 
Silná příběhem, ale i hratelností - taková je akce The Journey of Mikko 4, kde si osaháte hned několik různých zbraní s odlišnými vlastnostmi a sami uvidíte, zda se vám budou emzáci lépe likvidovat se samopalem nebo brokovnicí.
73

The Journey of Mikko 4

Platforma: Freeware
Výrobce: Mikko Kokotti

  • měnící se prostředí
  • různé chování zbraní
  • lehce nezajímavé a zdlouhavé rozhovory

Stáhnout

The Journey of Mikko 4

The Journey of Mikko 4Zboku viděná akce ze staré školy, tak nějak je možné popsat The Journey of Mikko 4. Možná lehce netradičně nás čeká docela silný příběh, který není prezentován jen v úvodním intru, ale táhne se celou hrou a střídá vaše akční chvilky. V intru se nic zásadního nedozvíte, snad až na to, že v oblasti po delší dobu panoval mír a klid, až to všem bylo podezřelé. Samozřejmě, že se dalo očekávat razantní zlom a ten také přišel. Proto se setkáváme s dvojicí hrdinů, které budete střídavě následovat i v následujících chvílích. Vždy ale budete hrát jen za jednoho z nich. Začínáte před domem, odkud se vydáváte dál a prakticky okamžitě vás potkávají nepřátelé.

Protivníků bude hned několik rozličných typů, většinou se The Journey of Mikko 4ale jedná buď o původně lidské jedince nebo přistěhovalce z jiné planety a tedy zelené mužíčky s trochu odlišnou stavbou těla ale i zbraněmi. Ve zbrani jste připraveni ale také vy a tak se dostáváte k různým střelným kouskům, jejichž používání se poměrně značně liší. Zbraně obecně mi na hře přišly asi nejlepší a je vidět, že si na nich autor dal záležet a tak je poznat, pokud místem procházíte se zbraní s velmi vysokou kadencí nebo si naopak do rukou berete brokovnici. Rozdíle je také v množství projektilů, které daná zbraň pojme. Sice to určitě neodráží reálné poměry, brokovnici nabijete na podstatně The Journey of Mikko 4méně nábojů a tak i když je silnější, méně vydrží. Takto jemně jsou jednotlivé zbraně vyváženy a s každou budete muset hrát trochu jinak. Samopal totiž například pojme více projektilů, zato se ale musíte trefit víckrát. V obou případech bude nutné podstupovat pravidelné dobíjení, což je doba, během které není možné střílet. V této chvíli jste asi nejzranitelnější a musíte poskakovat prostorem a uhýbat před kulkami.

The Journey of Mikko 4 je rozdělen do kratších sekvencí a tedy nikdy se nestane, že byste desítky minut jen chodili a stříleli. Obrazovka se vždy po několika vlnách vyčistí a je na vás, kdy se vrhnete na další. Velmi často akci omezují také rozhovory čili nehratelné části, kdy jen odklikáváte texty, kterých mi na akční hru zpočátku připadalo možná až příliš. Na druhou stranu je nutné uznat, že grafika není vůbec špatná a to především vzhledem k tomu, že se střídají různá prostředí, ale i obrazovky v nich, což částečně brání stereotypu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

73 %

Hodnocení čtenářů

25 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz