Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Journey of Mikko 4 - další mimozemský útok

aktualizováno 
Silná příběhem, ale i hratelností - taková je akce The Journey of Mikko 4, kde si osaháte hned několik různých zbraní s odlišnými vlastnostmi a sami uvidíte, zda se vám budou emzáci lépe likvidovat se samopalem nebo brokovnicí.
73

The Journey of Mikko 4

Platforma: Freeware
Výrobce: Mikko Kokotti

  • měnící se prostředí
  • různé chování zbraní
  • lehce nezajímavé a zdlouhavé rozhovory

Stáhnout

The Journey of Mikko 4

The Journey of Mikko 4Zboku viděná akce ze staré školy, tak nějak je možné popsat The Journey of Mikko 4. Možná lehce netradičně nás čeká docela silný příběh, který není prezentován jen v úvodním intru, ale táhne se celou hrou a střídá vaše akční chvilky. V intru se nic zásadního nedozvíte, snad až na to, že v oblasti po delší dobu panoval mír a klid, až to všem bylo podezřelé. Samozřejmě, že se dalo očekávat razantní zlom a ten také přišel. Proto se setkáváme s dvojicí hrdinů, které budete střídavě následovat i v následujících chvílích. Vždy ale budete hrát jen za jednoho z nich. Začínáte před domem, odkud se vydáváte dál a prakticky okamžitě vás potkávají nepřátelé.

Protivníků bude hned několik rozličných typů, většinou se The Journey of Mikko 4ale jedná buď o původně lidské jedince nebo přistěhovalce z jiné planety a tedy zelené mužíčky s trochu odlišnou stavbou těla ale i zbraněmi. Ve zbrani jste připraveni ale také vy a tak se dostáváte k různým střelným kouskům, jejichž používání se poměrně značně liší. Zbraně obecně mi na hře přišly asi nejlepší a je vidět, že si na nich autor dal záležet a tak je poznat, pokud místem procházíte se zbraní s velmi vysokou kadencí nebo si naopak do rukou berete brokovnici. Rozdíle je také v množství projektilů, které daná zbraň pojme. Sice to určitě neodráží reálné poměry, brokovnici nabijete na podstatně The Journey of Mikko 4méně nábojů a tak i když je silnější, méně vydrží. Takto jemně jsou jednotlivé zbraně vyváženy a s každou budete muset hrát trochu jinak. Samopal totiž například pojme více projektilů, zato se ale musíte trefit víckrát. V obou případech bude nutné podstupovat pravidelné dobíjení, což je doba, během které není možné střílet. V této chvíli jste asi nejzranitelnější a musíte poskakovat prostorem a uhýbat před kulkami.

The Journey of Mikko 4 je rozdělen do kratších sekvencí a tedy nikdy se nestane, že byste desítky minut jen chodili a stříleli. Obrazovka se vždy po několika vlnách vyčistí a je na vás, kdy se vrhnete na další. Velmi často akci omezují také rozhovory čili nehratelné části, kdy jen odklikáváte texty, kterých mi na akční hru zpočátku připadalo možná až příliš. Na druhou stranu je nutné uznat, že grafika není vůbec špatná a to především vzhledem k tomu, že se střídají různá prostředí, ale i obrazovky v nich, což částečně brání stereotypu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

73 %

Hodnocení čtenářů

25 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz